“BUNU YAPANLARI CEZAEVİNDE GÖRENE KADAR RAHAT ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL”

4725
A

“BUNU YAPANLARI CEZAEVİNDE GÖRENE KADAR RAHAT ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL”

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Metin Feyzioğlu, 2 Haziran 2013 günü Eskişehir’de Gezi Parkı protestoları sırasında henüz kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından darp edilerek ağır şekilde yaralanan üniversite öğrencisi 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz’ın ailesini, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ziyaret etti.

Feyzioğlu; TBB Yönetim Kurulu Üyesi Av. Kürşat Karacabey, TBB Disiplin Kurulu Üyesi Av. Özkan Bulgu, Eskişehir Barosu Başkanı Av. Rıza Öztekin ve Bursa Barosu Başkanı Av. Ekrem Demiröz ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette Ali İsmail Korkmaz'ın babası Şahap Korkmaz, annesi Emel Korkmaz ve ağabeyi Av. Gürkan Korkmaz'a "geçmiş olsun" dileklerini iletti.

Ziyarette gazetecilerin sorularını yanıtlayan Feyzioğlu, Korkmaz'ın, biber gazından kaçarken ara sokağa sığındığını belirterek, "Tabii kimin dövdüğünü, kimin bu cinayet gibi olayı işlediğini elbette anlayacağız. Bu sorumluluktan kurtulamayacaklar. Biz, bunu yapanları vicdanlarımızda mahkum ettik ama bu yetmez. Onları cezaevinde görene kadar bizim rahat etmemiz mümkün değil. Ali İsmail, inşallah kurtulacak, dua edeceğiz. Türk milletine, Ali İsmail için dua etme çağrısı yapıyorum. Herkesi de sorumlu davranmaya davet ediyoruz. Ders çıkarmamız lazım" dedi.

Şahap Korkmaz da oğlunun iyileşeceğine inandıklarını dile getirerek, "Bir sefer dövmüşler bayılmış, kendi kendine ayılmış. Eve gideyim derken tekrar karşılaşmışlar, tekrar vurmuşlar. Böyle bir vicdansızlık olamaz, olmamalı" ifadelerini kullandı.