17. Karadeniz Genişletilmiş Baro Başkanları Toplantısı, Çorum Barosu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirildi

6471

Karadeniz 17. Genişletilmiş Baro Başkanları toplantısı, TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu başkanlığında çorum’da gerçekleştirildi. Avukatlık mesleğinin itibarı ve alanını genişletilecek sorunların masaya yatırıldığı toplantıda konuşan çorum Barosu Başkanı Av. Kenan Yaşar, sıkıntıyı, “Sayı arttı, meslek alanı daraldı ve sıkıntılı bir sürece girildi” sözleriyle özetledi.

çorum’da düzenlenen Karadeniz 17. Genişletilmiş Baro Başkanları toplantısına, 22 baro başkanı katıldı.

Sıkıntılı bir süreçteyiz

Toplantının açılışında konuşan çorum Barosu Başkanı Av. Kenan Yaşar, mesleğin içine girdiği sıkıntılardan bahsederek, şunları söyledi:
“Hukuk fakültesindeki öğrenci sayısının fazlalığı, staj komisyonlarındaki fazlalık inşallah bir düzene girecektir. Son girdiğimiz sürecin içinde, mesleğimize katkı sağlayacak adımların atılması mümkün olabilecektir. Biz mesleğe başladığımızda 1995 yılıydı. Bu dönemdeki alan o döneme göre çok daha geniş. Sayı arttı, meslek alanımız daraldı ve sıkıntılı bir sürece girilmiş oldu. İnşallah izleyeceğimiz yolun sonunda mesleğimiz gerektirdiği itibarı kazanacak ve avukatlık alanı genişletilerek bir takım şeylerin yapılması mümkün olacak.”

çözüm önerilerini anlattı

Feyzioğlu da, toplantıda, mesleğin sorunlarına ilişkin TÜRKİYE Barolar Birliği’nin Ankara’da yaptığı çalışmaları anlattı ve çözüm önerilerini sıraladı. Toplantıya, TBB Yönetim Kurulu Sayman üyesi Av. Sabri Erdal Güngör ile Başkan Başdanışmanı Av. Zafer Köken de katıldı.


Haber ile ilgili Görseller

Görüntüle
Görüntüle