Aberdeen Üniversitesi (Birleşik Krallık) Hukuk Fakültesi

9279

Birleşik Krallık'ın en köklü, en saygın ve en iyi üniversiteleri arasında yer alan Aberdeen Üniversitesi, üç farklı alanda uzaktan öğretim hukuk yüksek lisans programı (Master of Laws-LL.M.) yürütmektedir: 

1.      LL.M. Dispute Resolution için tıklayınız
2.      LL.M. International Trade Law için tıklayınız
3.      LL.M. International Trade Law and Treaty Negotiation with Professional Skills için tıklayınız
4.      LL.M. Oil and Gas Law with Dissertation için tıklayınız
5.      LL.M. Oil and Gas Law with Professional Skills için tıklayınız

Öğrenciler, uzaktan öğretime yer ve zaman kısıtlaması olmaksızın ulaşabilir ve kendi öğrenme hızlarında çalışarak Yüksek Lisans Programı'nı tamamlayabilirler. Programlar her yıl Eylül ve Ocak ayında başlamaktadır. Dispute Resolution Programı yarı-zamanlı (part-time)'dır ve program süresi 2 yıl 4 aydır. International Trade Law ve Oil and Gas Programları ise tam zamanlı (full-time) ya da yarı-zamanlı (part-time) olarak tamamlanabilir. Eylül ayında başlayan tam zamanlı (full-time) öğrenciler için program süresi 1 yıldır. Program dili İngilizce'dir.

Dispute Resolution Programı tamamıyla online'dır. International Trade Law ve Oil and Gas Programlarında ise, öğrenciler, kendi tercihlerine göre, programı ya tamamıyla online olarak (tezli-dissertation seçenek), ya da bir kısmını online bir kısmını ise yaz döneminde Aberdeen Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitim alarak (professional skills seçeneği) tamamlama imkanına sahiptir. Tezli seçenekte derslerini tamamlayan ögrenciler, danışmanları ile birlikte belirleyecekleri bir konuda tez yazmaktadır. Professional skills seçeneğinde ise derslerin tamamlanmasını takiben, ögrenciler, yaz döneminde professional skills kursu için Aberdeen Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne gelmekte ve orada mesleki bilgi ve kabiliyetlerini geliştirmeye yönelik 2 haftalık yoğunlaştırılmış eğitim almaktadır.

Programlara başvuru https://www.abdn.ac.uk/study/postgraduate-taught/apply.php adresinden yapılabilmektedir.

Detaylı bilgi için ayrıca bknz: https://www.abdn.ac.uk/law/courses/master-degree-87.php 

Programlar ile ilgilenen adaylar, soruları için LL.M. International Trade Law Program Koordinatörü Dr. Burcu Yüksel (law-pg-enquiries@abdn.ac.uk) ile iletişime geçebilirler.