ANAVATAN PARTİSİ GENEL BAŞKANI İBRAHİM ÇELEBİ BAŞKANLIĞINDAKİ HEYET, TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANI AV. METİN FEYZİOĞLU'NA DESTEK ZİYARETİNDE BULUNDU

4857

Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim çelebi başkanlığındaki heyet, TÜRKİYE Barolar Birliği'ne destek ziyaretinde bulunarak TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ile görüştü.
Feyzioğlu, Anavatan Partisi heyetine teşekkür ederek, "TÜRKİYE Barolar Birliği'ne yönelik proje sadece bize yönelik değildir, TÜRKİYE'ye yöneliktir. Biz TÜRKİYE Barolar Birliği'ni, Türk Milletine emanet etmiştik. Bugün Anavatan Partisi heyeti, bu cümlenin karşılığı olarak desteklerini ifade etmek için buradalar" dedi.

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ VE BAROLAR O ZİNDANLARIN KAPISINI KIRDILAR

Afrin'de savaşan subayların üst kademesinin Balyoz ve Ergenekon zindanlarına atılanlar olduğunu söyleyen Feyzioğlu, "TÜRKİYE Barolar Birliği ve barolar o zindanların kapısını kırdılar. Bu mücadele sonunda vatansever subaylar özgürlüklerine kavuştular. O dönemde kumpas davalarına her türlü desteği verenlerin bugün TÜRKİYE Barolar Birliği ve barolara yönelik FETö projesini dile getirirken bir kere değil bin kere düşünmeleri gerekir" diye konuştu.

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ'NİN HEDEF ALINMASI TESADüF Mü?

TÜRKİYE, Afrin'de uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru savunma hakkını kullanırken, dünyadaki kara propaganda merkezlerinin TÜRKİYE'yi sivillere karşı savaş suçu ve soykırım yapmakla suçladıklarını kaydeden Feyzioğlu, "Bu kara propagandaya karşı gövdesini siper ederek TÜRKİYE'yi savunan ve dünyada sözü dinlenen tek kurum olan TÜRKİYE Barolar Birliği'nin hedef alınması tesadüf mü?" diye sordu.

PROJENİN AMACI, TÜRKİYE'Yİ ULUSLARARASI CAMİADA SAVUNMASIZ BIRAKMAKTIR

Feyzioğlu şöyle devam etti:
"Bu, TÜRKİYE Cumhuriyeti'ni ve Türk ordusunu uluslararası camiada hukuken savunmasız bırakmaktır. Büyük plan, barolarını kapatmış, TÜRKİYE Barolar Birliği'ni kapatmış TÜRKİYE'yi Saddam'ın Irak'ına, Kaddafi'nin Libya'sına, Esat'ın Suriye'sine benzetme planıdır. Küresel güçler bu FETö projesini Cumhurbaşkanına empoze edip, onun eliyle hayata geçirterek TÜRKİYE'ye yönelik operasyon yapma hazırlığına girişmişlerdir."

YüZ BİNLERCE AVUKAT VE YAKINI İLE BİNLERCE BARO çALIŞANI MAĞDUR OLACAK

Feyzioğlu, TÜRKİYE Barolar Birliği'ne yönelik projenin vatandaşın savunmasız bırakılması anlamına geleceği gibi binlerce baro çalışanının işsiz bırakılması ve açlığa mahkum edilmesi, yüz binlerce avukat ve avukat yakının da sosyal yardımdan mahrum edilmesi olacağına dikkat çekerek, TÜRKİYE Barolar Birliği'nin 106 bin avukata, 20 bin stajyer avukata ve onların yakınlarına devletten bir kuruş almaksızın sosyal yardım hizmeti verdiğini vurguladı. Feyzioğlu, "Bu proje, yüz binlerce insanı doğrudan ve dolaylı olarak mağdur ederek hem bize hem de Cumhurbaşkanına büyük bir darbe vurmayı amaçlamaktadır" dedi.

24 ŞUBAT'TA TüM MİLLETİMİZİ DAYANIŞMAYA BEKLİYORUM

Feyzioğlu sözlerine şöyle son verdi:
"24 Şubat'ta tüm milletimizi Ahmet Taner Kışlalı'da barolarla ve TÜRKİYE Barolar Birliği'yle dayanışmaya bekliyorum."
Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim çelebi de sözlerine, "Devlet aklına ihtiyacın çok yoğun olduğu bir dönemde TÜRKİYE'nin kucaklayıcı yüzü olarak tanıdığım ender vatansever ve Atatürkçü sevgili Başkanımız Metin Feyzioğlu'nun milliliğinden hiç şüphe duymuyorum" diyerek başladı. 

BU AKIL TUTULMASINDAN GERİ DöNüLMELİDİR

Afrin'de operasyonu yöneten komutanların Balyoz ve Ergenekon davalarında mağdur edilmiş kişiler olduğunu hatırlatan çelebi, onların zincirlerinin kırılmasında, mağduriyetlerinin giderilmesinde TÜRKİYE Barolar Birliği'nin çok büyük mücadele verdiğini ifade etti. çelebi, 15 Temmuz ihanet kalkışmasında da TÜRKİYE Barolar Birliği ve baroların her türlü tepki ve riski göze alarak Cumhurbaşkanı ile birlik beraberlik görüntüsü verdiğini kaydetti.

TÜRKİYE Barolar Birliği'nin yurt içinde ve yurt dışında Afrin operasyonuna sahip çıktığını ifade eden çelebi, "Yerli ve milli arıyorsanız işte burada. Uluslararası alanda yalnızlaştığımız bir dönemde bu akıl tutulmasından bir geri dönüş olacağına inanmak istiyoruz. TÜRKİYE Barolar Birliği'nin ve tüm avukat camiasının arkasındayız. 24 Şubat'ta Anavatan Partisi'nin TÜRKİYE genelindeki tüm teşkilatları olarak orada olacağız" dedi.

BASIN AçIKLAMASI VİDEOSU İçİN TIKLAYINIZ