Anayasa Mahkemesi’ne üye seçimine ilişkin seçmen listesi

3154
A

16 Aralık 2021 tarihli Türkiye Barolar Birliği Başkanlık Divanı Kararı uyarınca; 15 Ocak 2022 tarihinde Anayasa Mahkemesi üye adaylığı için yapılacak seçimlerde oy kullanacak baro başkanları seçmen listesi aşağıda ilan edilmiştir.

Seçmen listesine   itirazların faks veya yazılı dilekçe ile Türkiye Barolar Birliği’ne yapılması kararlaştırılmış olup, itiraz süresi 04 Ocak 2022 Salı günü saat 17:00’de sona erecektir.

İtirazlar 04 Ocak 2022 Salı günü saat 19:00’da TBB Başkanlık Divanınca incelenerek karar verilecek ve seçmen listeleri kesinleştirilerek ilan edilecektir.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASA'SININ 146.MADDESİ İLE 6216 SAYILI ANAYASA MAHKEMESİNİN KURULUŞ VE YARGILAMA USULLERİ HAKKINDA KANUN UYARINCA BARO BAŞKANLARI SEÇMEN LİSTESİ

Sıra Barosu Adı Soyadı
1 ADANA AV.SEMİH GÖKAYAZ
2 ADIYAMAN AV.BİLAL DOĞAN
3 AFYONKARAHİSAR AV.TURGAY ŞAHİN
4 AĞRI AV.MEHMET SALİH AYDIN
5 AKSARAY AV.FERİT KÖSE
6 AMASYA AV.BAHADIR TEKEŞ
7 ANKARA  AV.KEMAL KORANEL
8 ANKARA 2 NOLU AV.EYÜPHAN KORKMAZ
9 ANTALYA AV.HÜSEYİN  GEÇİLMEZ
10 ARDAHAN AV.MURAT YOLÇU
11 ARTVİN AV.AYLA VARAN
12 AYDIN AV.ANIL YETİŞKİN
13 BALIKESİR AV.EROL KAYABAY
14 BARTIN AV.FERHAT PARLATIR
15 BATMAN AV.ERKAN  ŞENSES
16 BAYBURT AV.SERKAN PEKMEZCİ
17 BİLECİK AV.HALİME  AYNUR
18 BİNGÖL AV.ÖMER FARUK  HÜLAKÜ
19 BİTLİS AV.FUAT  ÖZGÜL
20 BOLU AV.SABRİ ERHENDEKÇİ
21 BURDUR AV.RAMAZAN GEDİK
22 BURSA AV.GÜRKAN ALTUN
23 ÇANAKKALE AV.SONER AYDIN
24 ÇANKIRI AV.MUSTAFA  DENİZ
25 ÇORUM AV.KENAN YAŞAR
26 DENİZLİ AV.ADNAN  DEMİRDÖĞER
27 DİYARBAKIR AV.NAHİT EREN
28 DÜZCE AV.TANER ÇAKIR
29 EDİRNE AV.TACETTİN SİVRİKAYA
30 ELAZIĞ AV.MUSTAFA  YENTÜR
31 ERZİNCAN AV.ADEM AKTÜRK
32 ERZURUM AV.TALAT  GÖĞEBAKAN
33 ESKİŞEHİR AV.MUSTAFA  ELAGÖZ
34 GAZİANTEP AV.İSKENDER  KAHRAMAN
35 GİRESUN AV.SONER  KARADEMİR
36 GÜMÜŞHANE AV.METİN ASLAN
37 HAKKARİ AV.ERGÜN  CANAN
38 HATAY AV.HÜSEYİN CİHAT  AÇIKALIN
39 IĞDIR AV.SERKAN ALAKAN
40 ISPARTA AV.ÜNSAL ÇANKAYA
41 İSTANBUL   AV.MEHMET  DURAKOĞLU
42 İSTANBUL 2 NOLU  AV.YASİN  ŞAMLI
43 İZMİR AV.ÖZKAN YÜCEL
44 KAHRAMANMARAŞ  AV.MUHAMMED BURAK  GÜL
45 KARABÜK AV.EMRAH KÖKLÜ
46 KARAMAN AV.OKTAY YILMAZ
47 KARS AV.FETTAH ÇAPKURT
48 KASTAMONU AV.ÖZGÜR  DEMİR
49 KAYSERİ AV.ALİ KÖSE
50 KIRIKKALE AV.TALAT  APAYDIN
51 KIRKLARELİ AV.TURGAY HINIZ
52 KIRŞEHİR AV.ONUR ÇANTA
53 KİLİS AV.HAYRİ MUAMMER FAZLIAĞAOĞLU
54 KOCAELİ AV.BAHAR  GÜLTEKİN CANDEMİR
55 KONYA AV.MUSTAFA  ALADAĞ
56 KÜTAHYA AV.AHMET ATAM
57 MALATYA AV.ONUR DEMEZ
58 MANİSA AV.ÜMİT  RONA
59 MARDİN AV.İSMAİL ELİK
60 MERSİN AV.GAZİ  ÖZDEMİR
61 MUĞLA AV.CUMHUR UZUN
62 MUŞ AV.KADİR  KARAÇELİK
63 NEVŞEHİR AV.MURAT BOZ
64 NİĞDE AV.EMİN ALPER ÖZTÜRK
65 ORDU AV.SİBEL  TORUN
66 OSMANİYE AV.İBRAHİM HALİL YAVUZDOĞAN
67 RİZE AV.ÜMİT PEÇE
68 SAKARYA AV.İLKNUR EBİZ YILDIZ
69 SAMSUN AV.PINAR GÜRSEL YILDIRAN
70 SİİRT AV.KENAN BİLGE
71 SİNOP AV.FUNDA ÖZTÜRK ALTUNTAŞ
72 SİVAS AV.FATİH  SEVİM
73 ŞANLIURFA AV.MEHMET VELAT İZOL
74 ŞIRNAK AV.ROJHAT DİLSİZ
75 TEKİRDAĞ AV.SEDAT TEKNECİ
76 TOKAT AV.MELİH YARDIMCI
77 TRABZON AV.SİBEL  SUİÇMEZ
78 TUNCELİ AV.KENAN ÇETİN
79 UŞAK AV.EMİN COŞKUN
80 VAN AV.ZÜLKÜF UÇAR
81 YALOVA AV.ELİF TURNACI ÇAVUŞ
82 YOZGAT AV.MUHSİN AYANOĞLU
83 ZONGULDAK AV.TÜRKER KAPKAÇ

*Mevcut Baro Başkanları listede yer almış olup, oylama gününe kadar görev değişimi olması halinde 1136 Sayılı Avukatlık Kanunu'nun 97.maddesi uyarınca oylama gününde Baroları temsil eden kişiler üzerinden liste güncellenecektir.