ANAYASA MAHKEMESİ'NE BİREYSEL BAŞVURU EĞİTİM PROGRAMI

5061
A

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, TBB Eğitim Merkezi'nce düzenlenen "Anayasa Mahkemesi'ne Bireysel Başvuru" konulu seminer programına konuk oldu.

TBB Eğitim Merkezi tarafından 2016 yılı Özel Eğitim Programı kapsamında, 19 Mart 2016 tarihinde gerçekleştirilen seminer, TBB Başkan Yardımcısı ve Eğitim Merkezi Başkanı Av. Berra Besler'in açış konuşmasıyla başladı.

Konuşmasına Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini anarak başlayan Besler, Çanakkale'nin; çaresizliğin, umutsuzluğun ve karanlığın alt edildiği, haklı olanın güçlü olanı yendiği, vatan sevgisinin ve bağımsızlık tutkusunun işgalcilere galip geldiği yer olduğunu ifade etti. Besler, "Çanakkale ruhuna en çok ihtiyaç duyulan bu günlerde Büyük Zaferin 101. Yılını kutlarken, Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, bağımsızlık uğruna canlarını veren Çanakkale Şehitlerini ve tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Emanetlerine sahip çıkmak hepimiz için boyun borcudur" diye konuştu.

TBB HER ZAMAN AVUKATIN YANINDA

Programa konuk olarak katılan TBB Başkanı Feyzioğlu da Barolar Birliği'nin avukatlara yönelik olarak yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi verdi. TBB'nin her zaman avukatın yanında olduğu ve olmaya da devam edeceği mesajını veren Feyzioğlu, avukatlık stajına girişte ve mesleğe girişte sınav getirilmesi yönündeki çalışmaların da devam ettiğini aktardı. Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvurunun giderek önem kazandığına dikkat çeken Feyzioğlu, eğitimin başarılı dileklerinde bulundu.

TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu üyeleri Av. Atalay Aksay ve Av. Ayhan Candan'ın sorumluluğunda gerçekleştirilen seminere, Prof. Dr. Korkut Kanadoğlu, Yrd. Doç. Dr. Ali Ersoy Kontacı, Anayasa Mahkemesi Raportörü Mustafa Eyyub Demirbaş, Dr. Fahri Gökçen Taner ve Av. Ayhan Candan eğitmen olarak katıldı.