Büyük Avukat Dayanışması, depremden etkilenen meslektaşlarımız için bağış kampanyası

Avrupa Barolar Federasyonu (FBE)

7388

Avrupa Barolar Federasyonu (FBE) tarafından, stajyer veya ona eşdeğer bir dönemdeki genç avukatlar için “Uluslararası Ticari Sözleşme Hakkında Yarışma” düzenlenecektir.

Söz konusu yarışmanın, FBE’nin genç avukatlar arasındaki iletişimi desteklemek, mesleki kaliteyi ve avukatların teknik yetkinliklerini sağlamak, üye barolar arasında kalıcı bağlar ve farklı ülkelerden avukatlar arasında ilişkiler kurmak gibi hedeflere katkı sağlaması beklenmektedir.

Varşova Barosu’nun ev sahipliği yapacağı etkinlik, 7 - 9 Ekim 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Yarışma, farklı yargı alanlarından genç avukatların, bir ticari sözleşme vakasını canlandırmak üzere bir araya gelecekleri eğitici bir etkinlik olacaktır. Yarışmada;

· Farklı ülkelerden iş ortaklarının işbirliği kurmak istemeleri durumu örnek olay olarak ele alınacaktır. · Farklı yargı alanlarından gelen avukatlardan oluşturulan iki kişilik ekipler, “hukuk firmaları” olarak bir sözleşme hazırlayacaktır.

· Çalışma dili İngilizce olacaktır.

Yarışmanın genel amacı genç avukatları, Avrupa pazarında müvekkillerini desteklerken başka ülkelerden avukatlarla birlikte çalışmak konusunda eğitmektir.

Yarışmanın ilk kez yapılması sebebiyle, Varşova Barosu her biri 2 avukattan oluşan toplam 8 takıma ev sahipliği yapacaktır.

Katılım için aşağıdaki linkte yer alan başvuru formunun doldurularak 30 Haziran 2016 tarihine kadar e-mail ile iletilmesi gerekmektedir.

Başvuru Formu için tıklayınız

Broşür için tıklayınız

Kurallar için tıklayınız