Büyük Avukat Dayanışması, depremden etkilenen meslektaşlarımız için bağış kampanyası

Avrupa Birliği/Avrupa Konseyi “Batı Balkanlar ve Türkiye’ye Yönelik Yatay Destek – Faz II” Bölgesel Kapanış Konferansı Karadağ’da gerçekleştirildi

910

Avrupa Birliği/Avrupa Konseyi “Batı Balkanlar ve Türkiye’ye Yönelik Yatay Destek – Faz II” Bölgesel Kapanış Konferansı, 27-28 Eylül 2022 tarihlerinde, Karadağ’da gerçekleştirildi.

Bölgesel Kapanış Konferansı’na, Türkiye Barolar Birliği (TBB) adına Başkan Yardımcısı Av. Sibel Suiçmez katıldı.

2019-2022 yılları için Batı Balkanlar ve Türkiye’ye yönelik Yatay Destek (Horizontal Facility II), Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi’nin, Batı Balkanlar bölgesi ve Türkiye’ye yönelik bir iş birliği girişimidir. Yatay Destek; yararlanıcıların, insan hakları, hukukun üstünlüğü ve demokrasi alanlarında reform gündemlerini yerine getirmelerini ve Avrupa standartlarına uymalarını sağlamaktadır.

Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi tarafından desteklenen, TBB Başkanlığı’nın ana faydalanıcısı olduğu “Türkiye’de Kadınların Adalete Erişimlerinin Desteklenmesi Projesi” (KAEP) de Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi'nin "Batı Balkanlar ve Türkiye için Yatay Destek 2019-2022" başlıklı ortak programı çerçevesinde uygulanmaktadır.


Haber ile ilgili Görseller

Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle