AVUKATA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE İÇİN CAYDIRICI ÖNLEMLERİN ALINMAMASI, HER GEÇEN GÜN YENİ SALDIRILARA YOL AÇMAKTADIR

1070

27.01.2023 günü Bursa İli İnegöl İlçesinde iki meslektaşımıza yönelik olarak gerçekleştirilen silahlı saldırı haberi ile bir defa daha sarsılmış durumdayız.

Meslekleri gereği müvekkilinin yanında, tapu müdürlüğünde bulunan meslektaşlarımız, kadına yönelme ihtimali bulunan bir aile içi şiddet olayında davanın ve uyuşmazlığın tarafı olarak görülerek silahlı saldırıya maruz kalmışlardır.

Şiddetin günden güne artmasına, her geçen gün yeni bir saldırıya maruz kalmamıza rağmen hak ve adalet mücadelesini kararlılıkla sürdürüyoruz.

Henüz hafta başında, görev ve sorumluluk sahibi yetkilileri bir an önce saldırıların ve şiddetin önlenmesi için gerekli yasal değişiklikleri yapmaya davet etmişken, ne yazık ki bugün de bir başka elim saldırıya maruz kalmış haldeyiz.

Artık şiddeti kınayan açıklamalar yerine, faillerin cezalandırıldığını, şiddetin engellendiğini görmek ve duyurmak istiyoruz.

Bursa Barosu'na ve meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, bu öldürmeye teşebbüs olayına dair hukuksal sürecin etkin bir şekilde ilerlemesi için sonuna dek takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygılarımızla bildiriyoruz.

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ AVUKAT HAKLARI MERKEZİ