Bilişim Hukuku Eğitimi Sertifika Programı

22553
A

Konya'da bir ilk :
Bilişim Hukuku Eğitimi Sertifika Programı

Özel hayatın gizliliği, bilişim suçları, interaktif bankacılık, elektronik haberleşme, sanal kumar, adli bilişim, siber suçlar gibi konularda hukuk nasıl işliyor, neler yapmak gerekiyor? KTO Karatay Üniversitesi’nden ilgilenen herkes için kaçırılmayacak bir fırsat daha : “Bilişim Hukuku Eğitimi Sertifika Programı”.

KTO Karatay Üniversitesi, Konya’da ilk defa düzenlenen 18 Haziran Cumartesi günü başlayacak olan “Enerji Piyasası ve Hukuku Eğitimi” sertifika programından sonra yine bir ilke imza atarak “Bilişim Hukuku ve Eğitimi Sertifika Programı” düzenliyor.

KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu yaptığı açıklamada, üniversite olarak Konya’nın ve bölgenin sorunlarının çözümüne yönelik eğitim faaliyetlerinde bulunduklarını belirterek; “Yaşadığımız bilişim çağı insanlara sunduğu kolaylıklarla birlikte sorunları da beraberinde getirmekte ve bu sorunlar çok yoğun bir şekilde farklı konularda karşımıza çıkmaktadır. Toplum olarak özel hayatın gizliliğinden siber suçlara, bilgi güvenliğinden sanal kumara kadar birçok konuda hukukun işleyişi ve edinilmiş haklarla ilgili yeteri kadar bilgiye sahip değiliz. KTO Karatay Üniversitesi olarak tüm bu sorulara cevap verecek ve yine bir ilk konumunda olan ‘Bilişim Hukuku Eğitimi Sertifika Programı’ düzenliyoruz.” dedi.

Programın, Üniversitenin Sürekli Eğitim Merkezi (KARSEM) tarafından düzenlendiğini ve Konya’da avukatlar, bankacılar, güvenlik işleriyle uğraşanlar, bilişimciler ve diğer ilgililer için büyük bir boşluğu dolduracağını da dile getiren Babaoğlu, alanında uzman akademisyenler tarafından verilecek Bilişim Hukuku Eğitimi Sertifika Programı’nın kaçırılmaması gerektiğine de vurgu yaptı.

Ayrıca, 16 Temmuz 2011 Cumartesi günü başlayacak ve iki hafta sonu (cumartesi-pazar günleri) yapılacak olan programın 4 günde toplam 24 ders saati süreceği, son başvuru tarihinin ise 15 Temmuz 2011 Cuma günü olduğu açıklandı.

Bilişim Hukuku Eğitimi’nin, halen kayıtları devam eden ve bu Cumartesi ilk dersi yapılacak ‘Enerji Piyasası ve Hukuku Eğitimi’nden sonra başlayacağı için ilgilenenlerin KTO Karatay Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek her iki programa da katılabilecekleri ifade edildi.

 

Not : Katılım ücretli olup 500 TL/Kişidir.

Başvuru formu için tıklayınız.

Ayrıntılı Bilgi İçin :

Yrd. Doç. Dr. Mustafa Yavuz

KTO Karatay Üniversitesi

Tel: 0532 372 49 95

mustafa.yavuz@karatay.edu.tr

karsem@karatay.edu.tr

KARSEM Sitesi: www.karatay.edu.tr/karsem