BİR MESLEKTAŞIMIZIN DAHA KATLEDİLMESİNİN ACISINI YAŞARKEN SORUMLUNUN TEK BİR KİŞİ OLMADIĞINI BİR KEZ DAHA HAYKIRIYORUZ

3247

Bugün, İstanbul Barosu’na kayıtlı meslektaşımız Av. Servet Bakırtaş, sadece ve sadece mesleğini icra ettiği, tehditlere boyun eğmeden işini yaptığı ve davasından vazgeçmediği için ofisini basan bir cani tarafından katledildi. üzüntümüz sonsuzdur.

TÜRKİYE Barolar Birliği olarak avukata yönelik şiddet olaylarının araştırılması amacıyla Meclis araştırma komisyonu kurularak elde edilecek veriler doğrultusunda şiddet olaylarının önlenmesi için gerekli tedbirlerin alınması talebimizi 5 Nisan Avukatlar Günü’nde Meclis çatısı altında reddeden irade bugün meslektaşımızın yaşamını kaybetmesinde sorumluluk sahibidir. Avukatlık mesleğinin itibarını zedeleyen uygulamaların, kolluk kuvvetleri de dahil olmak üzere meslektaşlarımıza yönelik sistematik saldırılar karşısındaki duyarsızlığın ve nihayetinde yaşanan cezasızlık politikalarının mimarları bu katliamda pay sahibidir.

Mesleğimiz ve meslektaşımız adına hukuki sürecin başından sonuna kadar var olacağımızı ifade ediyor, Avukatın güvende olmadığı bir ülkede hiçbir vatandaşımızın güvende olamayacağını bir kez daha haykırıyoruz.

Kabul edilemez bu saldırıyı lanetliyor; meslektaşımız Av. Servet Bakırtaş’a ve saldırıda hayatını kaybeden öznur Tufan’a Allah’tan rahmet; ailelerine, sevenlerine ve camiamıza başsağlığı diliyoruz.

TÜRKİYE Barolar Birliği