BİRİNCİLİK ORDU BAROSU STAJYERLERİNİN!

3860

TÜRKİYE Barolar Birliği Eğitim Merkezi tarafından bu yıl 6’ıncısı düzenlenen Stajyer Avukatlar TÜRKİYE Kurgusal Duruşma Yarışması Finalleri, 05-06 Ekim 2019 tarihlerinde, Ankara’da gerçekleştirildi.

Haziran ayında 54 baronun katılımıyla yapılan yarışmanın ilk aşamasında bölge birinciliğini alan takımlar, iki gün boyunca TÜRKİYE derecesine girme mücadelesi verdi.

Bu yıl TÜRKİYE Barolar Birliği önceki Başkan Yardımcısı ve Eğitim Merkezi Kurucu Başkanı Av. Berra Besler’in onuruna düzenlenen yarışmanın finalinde; İstanbul Barosu, Kahramanmaraş Barosu, çorum Barosu, Ordu Barosu, Malatya Barosu, Afyonkarahisar Barosu ve Eskişehir Barosu’na kayıtlı stajyer avukatlar yarıştı.

Yarışmada şampiyonluğu Ordu Barosu stajyer avukatları aldı. Kahramanmaraş Barosu ikinci, İstanbul Barosu üçüncü oldu.

Finalde derece alanlara ödülleri TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Başkan Yardımcısı ve Eğitim Merkezi Başkanı Av. ünsal Toker, TBB önceki dönem Başkan Yardımcısı ve Eğitim Merkezi Kurucu Başkanı Av. Berra Besler ile TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu üyeleri ve Baro Başkanları tarafından verildi.

ödül töreninde Yargıtay Onursal Daire Başkanı Necdet Gürbüztürk, Prof. Dr. Şebnem Akipek öcal, Av. Rabia Balkanlı’dan oluşan jüri üyelerine teşekkür plaketi sunuldu.

 


Haber ile ilgili Görseller

Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle