DEPREM SONRASI HUKUKİ GÜÇLENDİRME, YARDIM ve KORUMA PROGRAMI AVUKATLARA YÖNELİK ÇEVRİMİÇİ EĞİTİM 23 MART 2024

4378

DEPREM SONRASI HUKUKİ GÜÇLENDİRME, YARDIM ve KORUMA PROGRAMI (LEAP)

Çocuklara ve Bakım Verenlere Yönelik Adli Yardım Desteği Bileşeni

Avukatlara Yönelik Çevrimiçi Eğitim Programı

23 Mart 2024

Önemli Not: Eğitim sonrasında LEAP Projesinde görev alabilmek için ad, soy ad, e-posta, kayıtlı olduğu baro, T.C. kimlik no, TBB Sicil no, IBAN, telefon, adres bilgilerini eksiksiz doldurmaları gereklidir Bilgilerin hatalı girilmesi nedeniyle oluşabilecek hak kayıplarından kişinin kendisi sorumludur.

Eğitim yalnızca Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya, Kilis, Osmaniye, Diyarbakır, Şanlıurfa, Hatay, Adana, Elâzığ, Ankara, Antalya, Mersin Baroları için düzenlenmiştir.

Toplantı girişi için aşağıda verilen linke tıklayınız.


EĞİTİM KAYIT LİNKİ

Eğitim kaydı yardım dökümanı için tıklayınız


Toplantı giriş linki ayrıca e-mailinize de iletilmektedir. Toplantı gününden önce kayıt yapmanız halinde e-mailinize gelen linki kullanarak giriş yapınız.


EĞİTİM PROGRAMINI GÖRÜNTÜLEYİNİZ


 

Eğitim Uygulama Kuralları

 • 2024 yılı eğitimleri projeye katılmak isteyen tüm avukatlar için zorunludur. Bu eğitimin alınmaması halinde proje kapsamında işlem yapılamaz.
 • Bu eğitim LEAP Projesi kapsamında gerçekleştirilmektedir.
 • Bu eğitime yalnızca projeye katılacak avukatların başvurması beklenmektedir.
 • Eğitime giriş yapacak avukatların ad, soy ad, e-posta, kayıtlı olduğu baro, T.C. kimlik no, TBB Sicil no, IBAN, telefon, adres bilgilerini eksiksiz doldurmaları gereklidir. Bu bilgiler ile TBBapp sisteminde kullanıcı hesabı açılacak olup, hatalı verilen bilgiler nedeniyle yaşanabilecek hak kayıplarından kişi sorumludur.
 • Yukarıda yer alan bilgileri doldurduğunuzda e-mailinize gelen kayıt linki şahsınıza aittir. Birden fazla kişinin aynı linki kullanarak eğitime katılması halinde, yalnızca ilk kayıt yapan kişinin bilgileri görüntülenebilmektedir. Link paylaşımı nedeniyle oluşan hak kayıplarından Türkiye Barolar Birliği sorumlu değildir.
 • Eğitim sırasında katılımcıların eğitime aktif katılım süreleri tutulacaktır. Eğitime 2/3 oranından fazla katılım gösteren avukatların TBBapp sistemine kaydolması sağlanacaktır.
 • TBBapp sisteminde kayıt edilemeyen avukatlara yapılan adli yardım görevlendirmeleri proje kapsamında ödenemez. 
 • Proje kapsamındaki il barolarının tamamı için eğitimler düzenlenecektir.
 • Eğitim gündemde belirtilen barolara mensup meslektaşlarımız için düzenlenmiştir.
 • Eğitim kapsamında yer alan linkten kayıt yapılması gereklidir. Kayıt yapılan e-mail adresine eğitim katılım linki gönderilecektir. Eğitime kayıt için aşağıda açıklanan işlemleri tamamlamanız yeterli olup, eğitim başladığında ya da eğitim süresince ayrıca kayıt/imza listesi alınmayacaktır. Sohbet kutusundan (chatbox) kayıt/imza listesi sorulmaması yahut isim-soy isim-sicil numarası gibi bilgilerin paylaşılmaması rica olunur.
 • Kullanılan web tabanlı program toplam 3.000 kişiye kadar hizmet sağlamakta olup, bu sayıdan fazla talep olması halinde ilgili barolarımız için daha sonra yeniden eğitim düzenlenecektir.
 • Yüksek sayıda katılımcıyla gerçekleştirilen eğitimler sırasında sohbet kutusunun (chatbox) ve Soru-Cevap (Q&A) bölümünün önemli sorular dışında kullanılması teknik aksaklıklara sebep olmaktadır. Bu sebeple, söz konusu platformların eğitimin içeriğine ilişkin soruların sorulması için kullanılması önemle rica olunur.