DİVRİĞİ KÜLTÜR VAKFI VE DİVRİĞİ KÜLTÜR DERNEĞİ HEYETİ, TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ'NE DESTEK ZİYARETİNDE BULUNDU

3466

Divriği Kültür Vakfı Başkanı Dr. Muharrem Kara ve Divriği Kültür Derneği Başkanı Nurullah Esat ünsal ile beraberlerindeki heyet, TÜRKİYE Barolar Birliği'ne destek ziyaretinde bulundu.
Heyeti makamında kabul eden TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, "81 milyon vatandaşımızı ayrım gözetmeksizin kanun önünde eşit yapan ve kanunların da eşit uygulanmasını sağlayan hukukun üstünlüğüdür. Eğer hukukun üstünlüğü ortadan kalkarsa 81 milyon vatandaş; mezhebine, inancına, etnik kökenine, ana diline, cinsiyetine, siyasi düşüncesine göre kamplara ayrılır. Bu kamplara ayrılma bizim birbirimize düşmemiz, milli birliğimizin ve beraberliğimizin paramparça olması demektir" diye konuştu.

Hukukun üstünlüğünü her koşulda savunan TÜRKİYE Barolar Birliği'nin hedef alınmasının aslında Türk milletinin birliğinin hedef alınması olduğuna dikkat çeken Feyizoğlu, "Bu sebeple diyoruz ki ta 2009'da hazırlığına başlanan ve 2013'de, F tipi suç örgütüne siyasi iktidar her türlü desteği verirken Başbakanın önüne konan, 2014'te bu örgütle iktidar arasında büyük ayrılık ortaya çıktığında rafa kaldırılan proje, bugün bilinçli olarak raftan indirilmiştir. Bu projeyi raftan indirip Sayın Cumhurbaşkanını önüne koyanlar biliniz ki 81 milyon vatandaşımızı birbirinden ayırıp, birbirine düşürmek isteyenlerdir. Tipik bir kripto FETö projesidir, PKK projesidir.  O sebeple el birliğiyle, milletçe karşı çıkmamız zorunludur" uyarısında bulundu.

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ TÜRKİYE'DİR

Ayrımcılığa karşı en örgütlü, en etkili ve en milli mücadeleyi veren Divriği Kültür Vakfı ile Divriği Kültür Derneği başkan ve yöneticilerine, yönetimlerine duyarlılıkları ve dayanışmaları için teşekkür eden Feyzioğlu, "Biz birlikte TÜRKİYE'yiz. TÜRKİYE Barolar Birliği TÜRKİYE'dir. Hukukun üstünlüğü savunmasında TÜRKİYE'yi temsil etmektedir" dedi ve Divriği Kültür Vakfı ve Divriği Kültür Derneği mensuplarını 24 Şubat'ta saat 13.00'te Ahmet Taner Kışlalı'ya beklediğini söyledi.

Divriği Kültür Vakfı Başkanı Dr. Muharrem Köse, TÜRKİYE Barolar Birliği'ne sadece meslek örgütü gözüyle bakmadıklarını söyleyerek, "Din, dil, ırk, cinsiyet ayırmadan herkese eşit mesafede ve herkese eşit uzaklıkta görev yaptığınızı, bu anlamda TÜRKİYE'nin ana unsurlarından biri olduğunuzu düşünüyoruz ve sizin yanınızdayız" dedi.

Divriği Kültür Derneği Başkanı Nurullah Esat ünsal da "Bizler de sizlerin yanındayız. Mücadeleniz hepimizin mücadelesi, sadece TÜRKİYE Barolar Birliği'nin değil, TÜRKİYE'nin mücadelesi olduğuna inandığımız için buradayız ve hep yanınızda olacağız" diye konuştu.

BASIN AçIKLAMASI VİDEOSU İçİN TIKLAYINIZ