Duyuru 2011/93

7381
A

Ankara 19.12.2011
BARO BAŞKANLIĞI  
DUYURU NO:2011/93

15 Aralık 2011 tarihinde, Van Barosu Başkanı Av.Orhan Hemedoğlu, Van Barosu Başkan Yardımcısı Av.Murat Timur, TBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Av.Sitare Sağsen, TBB Denetleme Kurulu Üyeleri Av.Mahmut Karatekin, Av.İkram Çetinkaya, TBB SYDF Müdürü Dr.Cengiz Yavuz ile birlikte Van ve Erciş’teki meslektaşlarımızı ziyaret ettik.

Gerek Van, gerekse Erciş’teki meslektaşlarımız gerçekten son derece zor durumdalar. Ağırlaşan kış koşullarında eş ve çocukları ile birlikte sokakta ve çadır altındalar. İş hayatı büyük ölçüde durmuş olduğundan ekonomik yönden kendilerini ayakta tutabilecek durumda değiller.

Bu durumda gerek avukat, gerekse Barolar olarak ve hep birlikte Van ve Erçiş’teki meslektaşlarımıza destek olmak, yardımcı olmak durumundayız.

TBB olarak Van ve Erciş’teki meslektaşlarımıza, mevzuatımızın ve bütçemizin verdiği olanaklar ölçüsünde destek olduk, olmaya da devam ediyoruz. Ancak TBB’nin verdiği ve vereceği destek meslektaşlarımızın sorunlarını çözmeye yetmemektedir.

O nedenle destek için ilave kaynaklar yaratmak durumundayız. Bu amaçla “Van’daki Meslektaşlarımız İçin Destek Kampanyası” adıyla başlattığımız kampanyaya Barolarımızın üyesi olan meslektaşlarımız nezdinde ağırlıklarını koymak suretiyle destek vermeleri gerekir, ki Türkiye Barolar Birliği olarak sizlerden bunu talep ediyoruz.

Bir diğer talebimiz vekalet pullarından Baronuzun payına düşen miktarın %10’nun yardım için oluşturulacak havuza aktarılmasına onay vermenizdir. Bu yolla yaratılacak kaynak Van ve Erciş’teki meslektaşlarımızın sorunlarını çözmede son derece etkili ve yararlı olacaktır.

Durumu bilgi ve takdirlerinize sunar, vekalet pullarından Baronuzun payına düşen miktarın %10’nun yardım için oluşturulacak havuza aktarılmasına onayınız var ise, bu hususu en geç on gün içerisinde TBB Başkanlığı’na yazılı olarak bildirmenizi rica ederiz.

  Avukat V.Ahsen COŞAR
Türkiye Barolar Birliği
Başkanı