Duyuru 2014/74

5251
A

Ankara 27.08.2014
BARO BAŞKANLIĞI
DUYURU NO:2014/74

Türkiye Barolar Birliği, Adalet Bakanlığı, Adalet Akademisi ve HSYK’nın ortaklıkları ile Avrupa Konseyi tarafından yürütülmekte olan Türk Ceza Adalet Sisteminin Etkinliği’nin Geliştirilmesi Projesi kapsamında ceza alanında çalışan avukatların yaşadıkları sorunlara ilişkin çözüm yollarının incelenmesi maksadıyla “Adli Yardım, Avukatın Soru Sorması, Savunma Etiği, Savunma Stratejisi ve Dilekçe Yazma” konulu dört kitapçık hazırlanmıştır.

Kitapçıkların tanıtılması ve bu konularda avukatlarımıza bilgi aktarılması amacıyla Trabzon, Erzurum, İstanbul, İzmir, Şanlıurfa, Samsun ve Antalya Barolarının ev sahipliği ve çevre baroların katılımı ile yedi adet bölgesel çalıştay düzenlenmiştir.

Düzenlenen bölgesel çalıştayların sonuncusunun ve kapanış toplantısının Ankara Barosunun ev sahipliğinde ve ülke çapında tüm barolarımızın temsilcilerinin katılımı ile 23-24 Eylül 2014 tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Söz konusu çalıştay kapsamında gerçekleşecek ulaşım, konaklama ve iaşe masrafları proje bütçesinden karşılanacak olup, Sayın Baro Başkanımızın veya uygun görülecek bir temsilcinin çalıştaya katılımı Avrupa Konseyi tarafından talep edilmektedir.

Bu bağlamda, ulaşım ve konaklama organizasyonlarınızın tamamlanabilmesi amacıyla katılımlarınızın en geç 12 Eylül 2014 tarihine kadar e-mail ve/veya faks yoluyla Birliğimiz Uluslararası İlişkiler ve AB Merkezine bildirilmesi hususunda gereğini rica ederim.

Saygılarımla.


Avukat Metin FEYZİOĞLU
Türkiye Barolar Birliği
Başkanı

İletişim ve Detaylı Bilgi :
Uzm. Murat YALKIN, Uluslararası İlişkiler ve AB Merkezi Sorumlusu
T. 0312 292 59 00 / 99274
F. 0312 287 52 65
M. murat.yalkin@barobirlik.org.tr