Büyük Avukat Dayanışması, depremden etkilenen meslektaşlarımız için bağış kampanyası

Duyuru 2016/8

8293

Ankara 26.01.2016
BARO BAŞKANLIĞI
DUYURU NO:2016/8

TBB Yönetim Kurulu’nun 22 Ocak 2016 tarihli toplantısında, Stajyer Avukatlar Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışmasının 2016 yılında da tekrarlanarak yarışmanın birinci aşaması olan bölge elemelerinin 14-15 Mayıs 2016 (Cumartesi ve Pazar günleri), ikinci aşaması olan final yarışmasının ise 24-25 Eylül 2016 (Cumartesi ve Pazar günleri) tarihlerinde gerçekleştirilmesine oybirliği ile karar verilmiştir.

Yarışmanın öncelikle coğrafi bölge esasından hareketle o coğrafi bölgede yer alan Barolara kayıtlı avukat stajyerleri arasında yapılarak, bölge birincilerinin belirlenmesi, bölge birincisi olan takımlar arasında Ankara’da TBB’de final yarışması, kazanan takımlara kademeli olarak ödüllerin verilmesi, yarışmayla ilgili bütün düzenlemelerin TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu tarafından gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.

Bölge elemelerinin hangi illerde yapılacağı konusunda, öncelikle bölgelerde yer alan barolarımızın “konaklama, duruşma yeri temini v.b.” koşulları değerlendirerek, kendi aralarında mutabakat sağlamaları ve ivedilikle bu konuda Birliğimize bilgi verilmesi gerekmektedir. Mutabakat sağlanamaz ise bölge yarışmaların yapılacağı iller, TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu tarafından yukarıda koşullar göz önüne alınarak belirlenecektir.

Coğrafi bölgelerde yer alan baroların kendi aralarında yarışacakları ve bölge birincilerinin belirleneceği “Stajyer Avukatlar Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması” nın birinci etabı olan bölge elemelerine takımlarıyla katılmak isteyen Barolarımızın öncelikle 17 Şubat 2016 saat 17.00 ye kadar yarışmaya katılıp katılmayacakları konusunda ,TBB Eğitim Merkezine yazılı olarak başvurmaları gerekmektedir.

Avukat adayı stajyerlerimizin mesleki gelişimi ve Barolarımız stajyerleri arasındaki dayanışma ve yakınlaşma açısından son derece faydalı bulduğumuz bu programa tüm Barolarımızın katılacağını ümit ediyoruz.

Bu nedenle yazımızın Başkanlığınıza ulaştığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde katılım durumunuz ve bölge elemelerinin yapılacağı illerin tespiti konusunda bilgi verilmesini rica eder, katılacak takımlara şimdiden başarılar dilerim.

Saygılarımla. 

 
                                                                                                                              Avukat Metin FEYZİOĞLU
                                                                                                                                    Türkiye Barolar Birliği Başkanı

  

Ek: Bölgelere Göre Baroların Listesi