Duyuru 2017/66

3919

Ankara, 23.11.2017

BARO BAŞKANLIĞI

………………………..

DUYURU NO:2017/66

 

Sayın Başkan,

TBB Yönetim Kurulu'nun 11-12 Kasım 2017 toplantısında alınan  karar doğrultusunda; "Avukat Stajyerleri Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması"nın 2018 yılında da  yapılmasına ve kurgusal duruşma yarışmalarıyla ilgili olan bütün işlemlerin TBB Eğitim Merkezi Yürütme kurulu tarafından düzenlenmesine oybirliği ile karar verilmiştir.

"Avukat Stajyerleri Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması" bölge elemeleri 05-06  Mayıs 2018 (Cumartesi-Pazar), final yarışması ise 15-16 Eylül 2018 (Cumartesi-Pazar) tarihlerinde Ankara Türkiye Barolar Birliğinde yapılacaktır.

Buna göre ; öncelikle her coğrafi bölgelerde yer alan ekli listedeki baroların kendi aralarında yarışacakları ve bölge birincilerinin belirleneceği  " Avukat Stajyerleri Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması" nın birinci etabı olan bölge elemelerinin yapılacağı iller belirlenecektir.

Bölge elemelerinin hangi iller' de yapılacağı konusunda, öncelikle   bölgelerde yer alan barolarımızın " konaklama , duruşma yeri temini v.b…" koşulları değerlendirerek,  kendi aralarında mutabakat sağlamaları gerekmektedir. Mutabakat sağlanamaz ise bölgesel eleme yarışmaların yapılacağı İller, TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu tarafından belirlenecektir.

 
Avukat adayı stajyerlerimizin mesleki gelişimi ve Barolarımız stajyerleri arasındaki dayanışma ve yakınlaşma açısından son derece faydalı bulduğumuz bu programa tüm Barolarımızın katılacağını ümit ediyoruz.

Bölge elemelerinin yapılacağı illerin tespiti konusu ve yarışmaya katılacak Barolarımızın katılım başvurularının   26.12.2017 günü saat 17.00'ye kadar  TBB Eğitim Merkezine yapılmasını  rica eder, katılacak yarışmacılara şimdiden başarılar dilerim.

Saygılarımla.

Avukat Metin FEYZİOĞLU
Türkiye Barolar Birliği
Başkanı

Eki

Liste