Duyuru 2022/66

1912

Ankara, 16.09.2022

BARO BAŞKANLIĞI

………………………

DUYURU NO:2022/66

Konu: Avukat Noyan özkan çevre ve Ekoloji Onur ödülü Hakkında

TÜRKİYE Barolar Birliği tarafından her yıl ödül yönetmeliğinde belirlenen usül çerçevesinde "Avukat Noyan özkan çevre ve Ekoloji Onur ödülü" verilmektedir.

ödül Yönergesi gereğince ödül; "doğamızı ve hayatlarımızı tahakküm altına almaya çalışan çevre politikalarına karşı şiddet içermeyen ve her türlü ayrımcılıktan uzak mücadele yöntemleriyle mücadele eden, bu idealler uğruna risk alan, insanlara ilham ve umut veren kişilere, yurttaş gruplarına, tüzel kişiliği olsun ya da olmasın inisiyatif, platform, dernek ve benzeri adlar altında bir araya gelmiş oluşumlara" verilmektedir. 

Bu yıl 12 Kasım 2022 tarihinde aşağıda belirtilen program ile verilecek Av. Noyan özkan çevre ve Ekoloji Mücadelesi Onur ödülü'ne çevre ve ekoloji alanında çalışma yapan herkes aday gösterilebilecektir.  

Gösterilecek aday adaylarının kısa bir tanıtımı ile iletişim bilgilerinin 14 Ekim 2022 tarihine kadar TBB çevre ve Kent Hukuku Komisyonu Sekreteri Av.Berna Babaoğlu Ulutaş’a ([email protected]) e-posta yoluyla iletilmesi gerektiği hususunu bilgilerinize sunarım.

 

Saygılarımla.

 

Avukat R.Erinç SAĞKAN
TÜRKİYE Barolar Birliği
Başkanı

ödül Töreni Takdim Yeri     : TBB D Blok Büyük Salon
ödül Töreni Tarihi ve Saati : 12 Kasım 2022 – 16:00