E-İMZA İLE UYAP’A GİRİŞ YAPMAK İSTEYEN KULLANICILAR İÇİN AÇIKLAMA

137764
Adalet Bakanlığı 07.03.2018 tarihli Duyurusu

09.03.2018 cuma günü 19:00 ile 24:00 saatleri arasında UYAP Bilişim Sistemi uygulamaları üzerinde yapılacak olağan sistem güncelleme çalışmaları nedeniyle belirtilen saatlerde UYAP Bilişim Sistemi uygulamalarına erişim sağlanamayacaktır. çalışmaların öngörülen sürede tamamlanamaması durumunda belirtilen süreler uzatılabilecektir.

Ayrıca UYAP Avukat Portal, Vatandaş Portal, Kurum Portal, Bilirkişi Portal, Arabulucu Portal, Uzlaştırmacı Portal Bilgi Sistemleri üzerinde gösterilecek dosya türleri, safahat türleri, evrak türleri ve portallardan birimlere gönderebilecek evrak türlerine dair yeni arayüz ve kod çalışması yapılmış olup, kullanıcıların işlemlerini duyuru tarih ve saatine göre planlayarak hak kaybına uğramamak için süreli işlemlerini mesai saatlerinde yapmaları hususunda; Bilgi ve gereği önemle duyurulur.

 

Adalet Bakanlığı 27.09.2016 tarihli Duyurusu

30 Eylül Cuma günü 18:30-21:00 saatleri arasında olağan yazılım güncellemeleri sebebiyle UYAP Bilişim Sistemi uygulamalarına erişim kesilecektir.

03 Ekim Pazartesi günü saat 14:00'a kadar internet erişiminde kesinti yapılacaktır.

önemle duyurulur.

 

Adalet Bakanlığı 20.04.2016 tarihli Duyurusu

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı'nın geliştirmiş olduğu yeni uygulama sayesinde UYAP Portallara bilgisayarınıza kurulunu olan tüm tarayıcılar ile sorunsuz giriş yapabilirsiniz. ( java desteğini çekenler dahil )

Detaylı bilgi ve kurulum için tıklayınız.

 

Adalet Bakanlığı 14.03.2016 tarihli Duyurusu

UYAP Avukat Portal Bilgi Sistemindeki yavaşlık ve buna bağlı olarak yapılacak iyileştirme çalışmalarından dolayı 09.03.2016 günü saat 08:30 itibari ile kapatılan sistem, bugün (14.03.2016) Saat 16:00 itibariyle kullanıma açılmıştır.

Güncelleme Duyuruları:

1) İdari Yargı Dava Açma işlemi hizmete yeniden açılmıştır. ( İdare ve Vergi Mahkemelerine )
2) Aktarılan Dosya Sorgulama menüsünde düzenlemeler yapıldı.
3) Vekâletname gönderme ekranlarında iyileştirme çalışması yapıldı.
4) Satış Memurluğu birimine gönderilen evrak türleri güncellendi.
5) Hukuk vezne yapısındaki geçiş işlemleri doğrultusunda altyapı çalışması yapıldı.

 

Adalet Bakanlığı 09.03.2016 tarihli Duyurusu

UYAP Sistemindeki yavaşlık ve buna bağlı olarak yapılacak iyileştirme çalışmalarından dolayı sistemde oluşabilecek hatalı işlemleri engellemek amacıyla 09.03.2016 08:30 tarihi itibari ile sistem bir süreliğine kapatılmıştır. Bu süre içinde, kullanıcıların herhangi bir hak kaybına uğramamaları için işlemlerini adliyelerden yapmalarını rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkürler.

 

Adalet Bakanlığı 18.02.2016 tarihli Duyurusu


E-İMZA İLE UYAP’A GİRİŞ YAPMAK İSTEYEN
KULLANICILAR İçİN AçIKLAMA

  • E-imza ile giriş yapmak isteyen kullanıcılar, Mozilla Firefox, Internet Explorer (11.0 ve üstü), Safari veya Maxthon tarayıcıları kullanabilirler.
  • Yukarıda belirtilen tarayıcılar kullanılarak, e-imza ile giriş yapılamadığı takdirde, kullanıcıların bilgisayarında kurulu olan tüm javaları silip; 

    - İşletim sistemi Windows XP olan kullanıcıların, Programlar sekmesinde bulunanan Java Yüklemesi (Windows XP için) isimli dosyayı indirip,

    - İşletim sistemi Windows 7 ve üzeri olan kullanıcıların, Programlar sekmesinde bulunanan Java Yüklemesi (Windows7 ve üstü) isimli dosyayı indirip java yüklemeleri yapmaları tavsiye olunur.
  • İcra Takibi açmak isteyen kullanıcılar, İnternet Explorer (11 ve üstü), Opera veya Google Chrome kullanmalıdır.
  • Opera ve Google Chrome'a girişler sadece mobil imza ile yapılabilmektedir. İnternet Explorer'a mobil imza veya elektronik imza ile giriş yapılabilir.
  • Mobil imza ile tüm tarayıcılardan sorunsuz giriş yapabilirsiniz.