ERİŞİM ENGELLENDİ

4118

AVUKATLIK KANUNU'NA AYKIRI ŞEKİLDE HUKUKİ DANIŞMANLIK VE AVUKATLIK HİZMETİ VEREN https://www.nbsdanismanlik.com İNTERNET SİTESİNE ERİŞİM, TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ'NİN BAŞVURUSU üZERİNE ENGELLENDİ

TÜRKİYE Barolar Birliği tarafından https://www.nbsdanismanlik.com adresli internet sitesinde yapılan yayının; hukuka aykırılığının tespiti, durdurulması ve kaldırılması ile siteye erişimin engellenmesi talebiyle Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliğine yapılan başvuru üzerine; 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun'un 9. maddesi uyarınca ilgili internet sitesine erişimin engellenmesine karar verildi.

Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği'nin 19.03.2018 tarihli kararında; https://www.nbsdanismanlik.com adresli internet sitesinde TÜRKİYE'nin bir çok şehrindeki avukatların fotoğraflarının altında, bulundukları şehirle birlikte açık adresleri, iş ve cep telefonu numaraları, çalıştıkları uzmanlık alanları, mail adresleri ve eğitim bilgileri de dahil birçok özel bilgilerin paylaşıldığı, 1136 sayılı Avukatlık Kanununa aykırılık teşkil eden bu durumun talep eden kurum ve mensuplarının kişilik haklarını ihlal ettiği sonucuna varıldığı gerekçesiyle erişimin engellenmesi talebinin kabulüne karar verildiği belirtildi.

Mahkeme kararına ulaşmak için tıklayınız