FEYZİOĞLU: AĞRI BAROSU'NUN TESİS İHTİYACI KARŞILANACAK

3119

AĞRILI çOCUKLARA HEDİYE

TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Ağrı Barosu’ndaki meslektaşlarına tesis ihtiyaçlarının karşılanacağını söylerken, neredeyse yedi ayını kışla geçiren Ağrı'nın Doğutepe Köyü ilkokulundaki öğrencilere de kışlık hediyeler verdi.

Feyzioğlu, beraberindeki TBB Yönetim Kurulu üyesi Av. Ahmet Şakir Uzun, TBB Başkan Başdanışmanı Av. Zafer Köken ve Ağrı Barosu Başkanı Av. Mehmet Salih Aydın, Erzurum Barosu Başkanı Av. Talat Göğebakan ile Ağrı’da çeşitli etkinliklerde bulundu. 

DOĞUTEPE KöYü İLKOKULUNA ZİYARET

Feyzioğlu ve beraberindekiler önce neredeyse 7 ayı kış ile geçiren Ağrı’nın Doğutepe Köyü’ndeki ilköğretim okuluna gitti. Heyet; köylüler, öğrenciler ve öğretmenlerle görüştü. Heyet daha sonra öğrencilere TBB ve barolar adına giyim malzemelerinden oluşan çeşitli hediyeler verdi. Feyzioğlu, “Yardım dağıtmadık. Hediye verdik ama karşılıklı verdik. Makine mühendisi, doktor, hemşire, polis olacaklarını söylediler. Dolayısıyla onlar da bize geleceğimizi veriyorlar. Fazlasıyla hak ediyorlar. Ben öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum. Burada bir sürü sıkıntıyla, yaklaşık 7 ayı kış olan bir yerde onları o kadar güzel yetiştirmişler ki, hepsinin gözleri pırıl pırıl. Onlar umudun kendisi. Umutlarını umutsuzluğa çevirmemek lazım” dedi. 

AĞRI HAKKINI ALACAKTIR

Feyzioğlu daha sonra Ağrı Adliyesi avukat oturma odasında meslektaşlarıyla buluştu. Meslektaşlarına Yargı Reformu hakkında bilgiler veren Feyzioğlu, Ağrı Barosu’nun tesis ihtiyacının da karşılanacağını söyledi. Feyzioğlu, “O arsa alınacak. Ağrı hizmet bekliyor. O hizmeti bu yıl alacağız. Ben TBB Yönetim Kurulu’nda konuyu takip edeceğim. Zaten bu dönemin planlamasında bütçeye konulmuştur. Ağrı’ya tesis için bir arsa alınması vardır. Meslektaşlarımızın ihtiyacını hangisi görüyorsa yapılacaktır. Bu Ağrı’nın hakkıdır. Ağrı hakkını alacaktır” dedi.

Feyzioğlu ve beraberindeki heyet temasları kapsamında Ağrı Valisi, Ağrı Belediye Başkanı ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi’nde Ağrı’nın önde gelen STK temsilcileriyle görüşmeler de gerçekleştirdi.


Haber ile ilgili Görseller

Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle