FEYZİOĞLU, ATATÜRK BÜSTÜNÜ TEMİZLEDİKTEN SONRA ÇİÇEK BIRAKIP SELAM DURAN MEHMET AMCAYI BULDU

47089

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, 10 Kasım günü, bastonuyla tek başına önüne geldiği Atatürk büstünü temizleyip çiçek bıraktıktan sonra selam durup, dua eden Mehmet amcayı buldu.

Sosyal medyada paylaşım rekorları kıran görüntüleriyle herkesi duygulandıran Mehmet Tuna'yı, yaşadığı yer olan Denizli'nin Beylerbeyi köyünde ziyaret eden Feyzioğlu, kendisine Denizli'nin gururu olan Cumhuriyet ressamı Yaşar Çallı'nın, Gazi Mustafa Kemal'in Ankara'ya girişini ve Seymenler tarafından karşılanmasını resmeden tablosunun basılı olduğu TBB plaketini sundu.

Feyzioğlu'na Denizli Baro Başkanı Av. Müjdat İlhan'ın eşlik ettiği buluşmaya, Milli Mücadelede çok önemli bir yeri olan Beylerbeyi Köyü'nün sakinleri de katıldı.

Denizli Müftüsü Ahmet Hulusi Efendi'nin çağrısı üzerine ilk Kuva-yi Milliye müfrezelerinden biri olan Sarayköy Müfrezesine silahlı güç sağlayan Beylerbeyi köylüleri, gurur veren kahramanlıklara imza atmıştı. Onların bu kahramanlıkları, Yunan ordusunun Anadolu'nun içlerine girişini yavaşlatmış ve Milli Mücadelenin önderi Gazi Mustafa Kemal'e düzenli orduyu kurması için vakit kazandırmıştı.

Köyde halen Milli Mücadeleye büyük katkı veren müfrezenin kahraman komutan ve askerlerinin torunları yaşıyor.