FEYZİOĞLU: BİZ MİLLİ MÜCADELEYİ SÜRDÜRMEK ZORUNDAYIZ

1283

TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı (TBB) Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı'na ilişkin olarak, "Biz milli mücadeleyi sürdürmek zorundayız. çünkü 23 Nisan sadece kurtuluşun, kuruluşun değil, aynı zamanda geleceğin de bayramı olmak zorunda. Hep birlikte o geleceği inşa etmek zorundayız ve hep beraber Türk milleti olmak zorundayız. Herkesi kucaklayarak. Herkesi kucaklamanın yolu da 82 milyonu adalet paydasında buluşturabilmektir" diye konuştu.

Atatürkçü Düşünce Derneği'nin (ADD) 30. yılı nedeniyle TÜRKİYE Barolar Birliği'nde gerçekleştirilen toplantıya, ADD Genel Başkanı Hüseyin Emre Altınışık, ADD kurucu üyeleri, Prof. Dr. Anıl çeçen, Prof. Dr. Süleyman çetin özoğlu, eski Dışişleri Bakanı Hikmet çetin, eski Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Altan öymen, eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay, eski DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, gazeteci Oktay Ekşi, TÜRKİYE Cumhuriyeti'nin 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün torunu ve eski CHP Milletvekili Gülsün Bilgehan Toker, CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, TESUD Başkanı emekli Tuğgeneral Namık Kemal çalışkan, Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Başkanı Mehmet Balık'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

ATATüRK HERKESİ BİRLEŞTİRMESEYDİ, MİLLİ MüCADELE BAŞARILAMAZDI

Feyzioğlu, konuşmasına, "Cumhuriyet sevdalıları, Atatürk sevdalıları" diyerek başladı. Feyzioğlu, "Ben hayatımda hiç iyimser olmadım. İyimserliği yanlış, rehavete kaptırıcı bulurum. Ama hayatımda hep umutlu oldum. çünkü Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi sadece umutsuz insanlar vardır, umutsuz durumlar asla yoktur" dedi. Bugün de bazı dersler çıkarılması gerektiğini kaydeden Feyzioğlu, "23 Nisan'ı sadece bir bayram olarak kutlamak değil. 1920'de meclisin açılmasıyla ve açılmasına giden yolda Mustafa Kemal Atatürk neyi, nasıl başardı, onu anlamamız lazım" ifadelerini kullandı. Feyzioğlu, "Atatürk ve arkadaşları, bu benden değil, benim gibi düşünmüyor diyerek milleti bölmüş müdür yoksa milli bir dava uğruna herkesi birleştirmiş midir? Atatürk, milli dava uğruna herkesi aynı paydada buluşturmamış olsaydı, kendi gibi düşünmeyen herkese vatan haini yaftasını yapıştırmış olsaydı bu milli mücadele başarılabilir miydi?" diye sordu.

BİZ MİLLİ MüCADELEYİ SüRDüRMEK ZORUNDAYIZ

Feyzioğlu, "Biz milli mücadeleyi hala sürdürmek zorundayız. çünkü 23 Nisan sadece kurtuluşun, kuruluşun değil, aynı zamanda geleceğin de bayramı olmak zorunda. Hep birlikte o geleceği inşa etmek zorundayız ve hep beraber Türk milleti olmak zorundayız. Herkesi kucaklayarak. Herkesi kucaklamanın yolu da 82 milyonu adalet paydasında buluşturabilmektir" diye konuştu. Feyzioğlu, tüm çocukların da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı'nı kutladığını sözlerine ekledi. 


Haber ile ilgili Görseller

Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle