FEYZİOĞLU: GENÇLER BAŞARACAK, TÜRKİYE BAŞARACAK

2642

Gönüllülük Zirvesi 2018'in açılışında konuşan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, "Bizler, refah içinde yaşayan, huzurlu, gelişen, geleceğe güvenle bakan bir Türkiye'nin gönüllüsüyüz" dedi.

TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Türkiye Barolar Birliği, Bilkent üniversitesi ve Toplumsal Duyarlılık Projeleri'nin ortaklaşa düzenlediği "çocuk işçiliği" konulu etkinliğe katıldı. Uluslararası çalışma örgütü (ILO) ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) tarafından desteklenen etkinliğin açış konuşmasını yapan Feyzioğlu, "çocuk işçiliği çocuk istismarı demektir. çocuk işçiliği ile mücadele yılı olan 2018'de bu konuda başarı sağlanacaktır. çünkü gençler bu başarı için baş koymuştur. Bundan hiçbir şüphem yoktur" ifadelerini kullandı.

"Bu bir gönüllülük zirvesidir" diyen Feyzioğlu, "Gönüllülük zirvesi, gönüllülerin zirvesidir. Neyin gönüllüsüdür buradaki gençler? Neyin gönüllüsüyüz biz? Biz, Türkiye'nin gönüllüsüyüz. Nasıl bir Türkiye'nin gönüllüsüyüz peki? Refah içinde yaşayan, huzurlu, gelişen, geleceğe güvenle bakan bir Türkiye'nin gönüllüsüyüz. Yüzü gülen bir Türkiye'nin gönüllüsüyüz" şeklinde konuştu.

Feyzioğlu sözlerini şöyle sonlandırdı:

"40 ayrı şehirden, 40 ayrı üniversiteden gönüllü gençler burada. 40 ayrı şehirden sevdalı gençler. Neyin sevdalısı peki? Türkiye'nin insanının sevdalısı, Türkiye'nin doğasının sevdalısı, Türkiye'nin taşının, toprağının sevdalısı. Bir kez daha yürekten söylüyorum: Gençler başaracak, Türkiye başaracak. Yolunuz açık olsun."