FEYZİOĞLU İZMİR’DE "AVUKATLAR İÇİN KRİZ MERKEZİ KURULACAK"

1993

Avukatlar için kriz merkezi kurulacak

TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Seferihisar açıklarında meydana gelen depremin ardından İzmir’e gitti. İzmir Barosu Başkanı özkan Yücel ile görüşen Feyzioğlu, depremde hayatlarını kaybeden meslektaşlarına Allah’tan rahmet dilerken, ailelerine de başsağlığı diledi. Feyzioğlu, Yücel ile depremden zarar gören avukatlar için kriz merkezi kurularak, gerekli yardımların yapılması için SYDF fonundan bütçe ayrılması konusunu görüştü.

İzmir Seferihisar açıklarında meydana gelen depremden pek çok vatandaş gibi avukatlar da etkilendi. TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, meslektaşlarının uğradığı zararı yerinde görebilmek için İzmir’e gitti. Feyzioğlu’na, TBB Genel Sekreteri Av. Sabiha Tekin ile TBB Yönetim Kurulu üyesi Av. Ahmet Şakir Uzun eşlik etti. Feyzioğlu, önce Bayraklı Belediyesi’ne gitti. Burada Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’la bir süre görüşen Feyzioğlu, depremin ardından yıkılan binalar, can kayıpları ve yaralılar ile ilgili bilgiler aldı.  

İzmir Barosu Başkanı ile biraraya geldi

Feyzioğlu daha sonra İzmir Barosu’na geçti. Feyzioğlu’nu İzmir Barosu Başkanı Av. özkan Yücel ile Av. Perihan çağrışım Kayadelen karşıladı. Depremde hayatlarını kaybeden avukat meslektaşları için üzüntülerini ileten Feyzioğlu, ailelerine de başsağlığı diledi. Yapılan görüşmede depremden dolayı ofisleri zarar gören avukatların durumu gündeme geldi. Feyzioğlu ve Yücel, bir kriz merkezi oluşturulmasını, depremden zarar gören avukatlara gereken yardımların yapılması için SYDF fonundan bir bütçe ayrılması konusunu görüştü. 

Bayraklı Apartmanı’na da gitti

Feyzioğlu buradan Bayraklı’da çöken Rıza Apartmanı’na gitti. Feyzioğlu buraya ulaşmadan yaklaşık 15 dakika önce ise Ayda bebeğin kurtarıldığı haberi geldi. Feyzioğlu, Rıza Apartmanı çevresinde arama kurtarma çalışmalarını yürüten AFAD, UMKE, İHH ve STK’lardan gelen ekiplerle konuştu ve kendilerine teşekkür etti. Feyzioğlu, bir jandarma kurtarma köpeği ile birlikte de fotoğraf çektirdi. 

İzmir Başsavcısı ile de görüştü

Feyzioğlu daha sonra İzmir Adliyesi’ne gitti. Feyzioğlu burada da Adalet Bakanı Yardımcısı ve İzmir Cumhuriyet Başsavcısı ile de görüştü. 


Haber ile ilgili Görseller

Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle