FEYZİOĞLU KİLİS'TE İNCELEME VE ZİYARETLERDE BULUNDU

2643

FEYZİOĞLU KİLİS'TE İNCELEME VE ZİYARETLERDE BULUNDU

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, saldırı altında olan Kilis'te inceleme ve ziyaretlerde bulundu.

İlk olarak Kilis Barosu'nu ziyaret eden Feyzioğlu, Kilis Barosu'nda Baro Başkanı Av. Muammer Fazlıağaoğlu, Gaziantep Baro Başkanı Av. İskender Kahraman, TBB Yönetim Kurulu üyeleri Av. Eyyüp Sabri çepik ve Av. Ali Elibol ile birlikte basın toplantısı yaptı.

Kilis halkına geçmiş olsun ve başsağlığı dileklerini sunan Feyzioğlu, Kilis ve Hatay'ın huzurunun Türkiye'nin huzuru olduğunu söyledi.

Suriye'nin Afrin bölgesindeki terör hedeflerine yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Afrin'e girmiştir. Kahraman ordumuzun muzaffer olması için milletçe arkasında durmak zorundayız" dedi.

Feyzioğlu, TSK'nin Afrin'nde başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nın başarıyla sürdüğünü belirterek şunları kaydetti:

"Tabii ki TSK'nin öncelikleri elbette vardır. Titizlikle planlandığına eminim. Bunlardan birisi Afrin'i mümkün olan en az asker kaybıyla, en az şehit vererek almaktır. TSK dünyada bunu başarabilecek tek ordudur. İmkan kabiliyetleri test edilmiştir. Başaracağına kuşkumuz yoktur. TSK'nin ikinci ama en az birinci kadar önceliği de orada Kürt etnik kökenli olan yerel halka en ufak bir zarar gelmemesini temin etmektir çünkü terör örgütlerinin istediği ve onların arkasındaki emperyal güçlerin arzu ettiği yerel halkın zarar görmesi suretiyle bizim meşru savunma harekatımızın dünyaya başka türlü gösterilmesidir."

TBMM'deki milletvekillerine mektup yazan aydınlara seslenen Feyzioğlu, "Son sözüm TBMM'deki milletvekillerine mektup yazan aydınlara; o mektubun adresini değiştirin Kandil'e gönderin, Kilis'e, Reyhanlı'ya bombalar yağdıran Kandil'e yazın o mektubu. TSK ve Türkiye Cumhuriyeti meşru savunma hakkını kullanmaktadır. Meşru savunma hakkını kullanan, sınırlarında terör örgütü istemeyen ve buna kararlı olan bir devletin milletvekillerine savaş istemiyoruz mektubu yazmayınız. Bu yazılan mektuplara üzüldüm" şeklinde konuştu.

Feyzioğlu ve beraberindekiler daha sonra roketli saldırılarda çalık Camisi'nde ibadet sırasında hayatını kaybeden Muzaffer Aydemir ve Tarık Tabak için kurulan taziye çadırlarıyla Kilis Esnaf Odaları Birliği'ni ziyaret etti.