GENÇ HUKUKÇULAR SOKAK HAYVANLARI İÇİN BİR ARAYA GELDİ

7490

Gönüllü avukat, stajyer avukat ve üniversite öğrencilerinden oluşan Türkiye Barolar Birliği Gençlik İletişim Birimi'nin sokak hayvanları yararına düzenlediği etkinlikte, 3 ton 810 kg kilo mama yardımı toplandı.

Düzenledikleri etkinliklerden topladıkları bağışlarla daha önce köy okullarına yardım götüren genç hukukçular bu kez de, "Minik Dostlar Yaşasın Diye…" buluştular. Türkiye Barolar Birliği'nin ev sahipliğinde, 22 Temmuz 2017 tarihinde düzenlenen gece, hukukçuların yanı sıra sanatçı, sporcu ve akademisyen pek çok hayvanseverİ bir araya getirdi.

"HAYVANA KARŞI SUÇ DAHA BÜYÜK SUÇLARIN İLK ADIMI"

Genç hukukçuları yalnız bırakmayarak geceye katılan TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, hayvanları sevmeyenin insanı ve insanlığı da sevmeyeceğini söyledi. Hayvanlara kötü davrananların çocuğuna, eşine de kötü davrandığını belirten Feyzioğlu şunları söyledi:

"Hayvanlara karşı suç işlemek çok büyük suçların ilk adımıdır. O sebeple bugün burada kararlılıkla şunu söyleyelim; Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bekleyen Hayvan Hakları Yasası'na müdahale edelim. Hayvanlara tecavüz eşyaya kötü muamele değil, bir canlıya karşı suç haline gelsin. Hayvan öldürmek, eşyaya zarar vermek değil, bir canlıyı öldürmek olsun."

Gecede, Ankara Barosu Başkanı Av. Hakan Canduran'a, mimar Bozkurt Güvenç'e, tiyatro sanatçısı Tuna Arman'a, sanatçı Başay Okay'a, Okan Üniversitesi Pazarlama ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ebru Güzel'e, 2017 Survivor yarışmacısı Volkan Çetinkaya'ya, oyuncu ve model Tuğba Karaca'ya, manken Elif Ece Uzun'a, oyuncu Alona Kral'a, AKUT Onursal Başkanı Nasuh Mahruki'ye, hayvan hakları aktivisti sinemacı Tolga Öztorun'a, dünya ve Avrupa Kick Boks Şampiyonu Duygu Turan'a ve Türkiye Barolar Birliği Hayvan Hakları Kurulu Başkan Yardımcısı Av. Hülya İren ile Önce İnsanım Diyen Avukatlar Kurulu adına Av. Veysel Kırıcı'ya desteklerinden ötürü plaket takdim edildi. Merhum Harun Koçak anısına verilen plaketi ise yakın dostu Psikiyatri Uzmanı Dr. Semih Dikkatli aldı.

HEDEFİN İKİ KATI MAMA BAĞIŞI

Gecede, 2 ton olarak belirlenen mama yardımı hedefi 3 bin 810 kilo ile geçildi. TBB Gençlik İletişim Birimi adına konuşan Av. Görkem Alyanak, "2 ton mama yardımı için yola çıkmıştık ama neredeyse hedefimizin iki katına ulaşmış olmamız bizim için büyük sevinç yarattı. TBB Gençlik İletişim Birimi olarak topladığımız mamaları ilerleyen günlerde hep birlikte barınaklarda kedi ve köpeklere götüreceğiz" dedi.