GÜVENPARK KATLİAMINDA KAYBETTİĞİMİZ 36 CANI ANDIK

3644

GüVENPARK KATLİAMINDA KAYBETTİĞİMİZ 36 CANI ANDIK

13 Mart 2016 Güvenpark Katliamının ikinci yılında TÜRKİYE Barolar Birliği ve Ankara Kulübü Derneği tarafından anma etkinliği gerçekleştirildi.

Gazi ve şehit yakınlarına hukuki, psikolojik sosyal ve kültürel destek sağlama projesi olan Mehmedim Projesi kapsamında gerçekleştirilen etkinliğe, katliamda hayatını kaybeden 36 vatandaşın ailelerinin yanı sıra TBB Başkanı Av. Metin Feyzioğlu ve Ankara Kulübü Derneği Başkanı Dr. Metin özaslan katıldı.

"BİZ ACIDA BİRLEŞTİK"

Etkinliğin moderatörlüğünü patlamada hayatını kaybeden Elvin Buğra Arslan'ın dayısı Faruk Dinç yaptı. "Biz acıda birleştik" diyerek sözlerine başlayan Dinç, "Her ilden, her meslekten, her yaştan, her görüşten biz TÜRKİYE'yiz. 13 Mart 2016'da maalesef bizi parçaladılar. Hepimiz 36 can için dik durmak zorundayız. Bir gideceğiz, bin geleceğiz. Bunu kimse unutmasın" diye konuştu.

"SöZüN BİTTİĞİ YERDEYİZ"

Toplantının açılışını yapan Ankara Kulübü Derneği Başkanı Dr. Metin özaslan, "Sözün bittiği yerdeyiz. 2 yıl önce bugün tarihin en acı günlerinden birini yaşadık. Kızılay Güvenpark'ta 36 canımızı kaybettik.

Tüm Ankaralıların yüreğine acı düştü, hepimiz bu acıyı yaşadık" ifadelerini kullandı. TÜRKİYE Barolar Birliği ile birlikte gerçekleştirdikleri Mehmedim Projesi'ne dair bilgi veren özaslan, ailelere hukuki ve psikolojik destek vermek üzere bu projeyi hayata geçirdiklerini, her zaman ailelerin yanında olacaklarını kaydetti. özaslan sözlerini şöyle sonlandırdı:  "Terörün bir tek amacı var: bizleri korkutmak ve sindirmek. Bilsinler ki; kesinlikle korkmayacağız. Hiçbir şekilde teröre boyun eğmeyeceğiz. Barış içinde, huzurla, kardeşlikle yaşadığımız bir ülke arzu ediyoruz. Hiç kimse bu yolumuzdan bizleri vazgeçirmeyecek."

"BİZİ NE KADAR YIKARLARSA YIKSINLAR TEKRAR AYAĞA KALKACAĞIMIZI GöRSüNLER"

TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Av. Metin Feyzioğlu da acının onları bir araya getirdiğini, tek vücut yaptığını söyledi. "Bizi ne kadar yıkarlarsa yıksınlar tekrar ayağa kalkacağımızı görsünler" diyen Feyzioğlu, "Kalbimizde birikmiş olan acı elle dokunulacak gibi, tutsanız tutuluyor. Bu acıyı görmezden gelenler TÜRKİYE neden terörle mücadele ediyor diyor. Tabi ki TÜRKİYE Cumhuriyeti devleti gereğini yapacaktır" şeklinde konuştu. İlk günden beri üzerlerine düşen ne varsa yapmaya gayret ettiklerini ifade eden Feyzioğlu, "Hepinizi çok seviyorum. TÜRKİYE Barolar Birliği olarak hepinizi çok seviyoruz. Sizinle yüreğimizi dağladık. Sizinle ağladık, sıçradık, kâbus gördük... Biz bu acıyı unutmak istemiyoruz, kimsenin unutmasını istemiyoruz" dedi.

Daha sonra patlamada hayatını kaybeden Elif Gizem Akkaya'nın annesi Gülten Akkaya, Mehmet Emre çakar'ın babası Hikmet çakar, Ozancan Akkuş'un babası Mehmet Nuri Akkuş, Elvin Buğra Arslan'ın annesi Nalan Arslan ve patlamadan yaralı kurtulan Kübra ve Cevriye düşüncelerini ifade ettiler.

Fotoğraflar


Fotoğraf 1

Fotoğraf 2

Fotoğraf 3

Fotoğraf 4

Fotoğraf 5

Fotoğraf 6

Fotoğraf 7

Fotoğraf 8

Fotoğraf 9

Fotoğraf 10

Fotoğraf 11

Fotoğraf 12

Fotoğraf 13

Fotoğraf 14

Fotoğraf 15

Fotoğraf 16

Fotoğraf 17

Fotoğraf 18

Fotoğraf 19

Fotoğraf 20

Fotoğraf 21

Fotoğraf 22

Fotoğraf 23

Fotoğraf 24

Fotoğraf 25

Fotoğraf 26

Fotoğraf 27

Fotoğraf 28

Fotoğraf 29