HAK-İŞ ZİYARET

4184

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ile çeşitli sivil toplum ve meslek örgütlerinin temsilcileri HAK-İŞ Başkanlığına yeniden seçilen Mahmut Arslan'ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Türkiye Barolar Birliği'nin yanı sıra TOBB, MEMUR-SEN, KAMU-SEN, TÜRK-İŞ, TÜRMOB, TEMAD, TÜRKONFED, TESK, TİSK ve MÜSİAD başkan ve temsilcilerinin katıldığı ziyarette ev sahibi HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan, "Ülkemiz için, geleceğimiz için birlikte hareket edebilme yeteneğini kazandık. Bu süreci devam ettirmemiz lazım. Bu durum 20 yıl önce böyle değildi. Belki 10 yıl sonra daha farklı şeyler yapacağız" diye konuştu.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu da Türkiye'nin toplum olarak büyük bir kucaklaşmaya ihtiyacı olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Devletimizi korumak zorundayız. Çünkü devlet eğer yıkılırsa başımıza neyin geleceğini öğrenmek için Suriye'ye bakmamız yeterli. Türkiye'yi Suriyelileştirmek isteyen yapılara karşı bir ve beraber olmak zorundayız. Öte yandan, devletin ayakta kalması için merkeze bireyi, vatandaşı koyan hizmet odaklı, 77 milyonu kucaklayan bir anlayışın hakim kılınması lazım. Adalet mülkün yani ülkenin temeli olduğuna göre, Türkiye'yi hukuk devleti tam işler, demokrasisi eksiksiz çalışır hale getirmek de hepimizin görevidir. Bugün yıkmak ve birbirimizi yıpratmak zamanı değil, Türkiye'nin ortak aklına hepimizin el birliğiyle katkıda bulunma zamanıdır. Bu birliktelik böyle bir birlikteliktir."