HUKUKÇU SANATÇILAR DİJİTAL ARŞİVİ VE SERGİSİ

10696
A


TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ

HUKUKÇU SANATÇILAR DİJİTAL ARŞİVİ VE SERGİSİ DUYURUSU

Türkiye Barolar Birliği, hukukçuların sanat eserlerini (edebiyat, resim, fotoğraf, karikatür, heykel, müzik, tiyatro, sinema, el sanatları vb.) tanıtan görselleri dijital bir platformda toplayarak açık arşiv oluşturmayı hedeflemektedir.

Oluşturulacak açık arşivin Avukatlar Haftası (30 Mart – 6 Nisan 2014) etkinlikleri kapsamında, “Hukukçu Sanatçılar Dijital Sergisi” adıyla açılması planlanmaktadır.

Avukat, hakim, savcı ve akademisyen hukukçuların kendilerine ait sanat eserlerini tanıtacak görselleri (kitap kapağı, film afişi, tiyatro afişi, heykel fotoğrafı, karikatür fotoğrafı, resim fotoğrafı vb.) sergi@barobirlik.org.tr adresine dijital ortamda ulaştırmaları gerekmektedir.

KOŞULLAR:

1. Dijital arşiv ve sergi için gönderilecek sanat eseri fotoğraflarının JPEG formatında ve 8 MEGAPİKSELDEN küçük olamaması gerekmektedir.

2. Fotoğraflarla birlikte esere ait bilgileri içeren bir yazı ve sanat eseri sahibinin kısa özgeçmişi ile iletişim bilgileri gönderilecektir.

3. Sanatçının iç dünyasıyla eser arasındaki köprüyü anlatan bir paragraf yazı – isteğe bağlı olarak – yazılacaktır.

4. Gönderilen fotoğrafların açık arşivde yer alıp almamasına ilişkin değerlendirme, Türkiye Barolar Birliği Kültür Sanat Komisyonu’nca yapılacaktır.

5. Türkiye Barolar Birliği’ne tanıtım görseli gönderenler, tanıtımını yaptıkları eserin kendilerine ait olduğunu kabul ve beyan eder.