International Hellenic University (IHU)

5002
A

International Hellenic University (IHU) Yunanistan’ın tüm alanlarda İngilizce eğitim veren ilk üniversitesi olup; Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Avrupa’nın keşistiği dinamik öğrenci şehri Selanik’te yer almakta ve Yunan Devlet Üniversitesi niteliğini haiz olması sebebiyle tüm eğitim ve diplomalar Yunanistan Devleti tarafından onaylı olup Avrupa Birliği’nce ve uluslararası düzeyde geçerliliğe sahiptir.

Üniversitemizin eğitim programları Yunanistan’ın ve dünyanın en saygın üniversitelerinde eğitim veren uzman bir akademik kadro tarafından sürekli geliştirilmektedir. Akademik kadromuz Yunanistan, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletieri’nin en iyi üniversitelerinde eğitim veren akademisyenlerden oluşmaktadır.

Üniversitemiz bünyesinde devam eden hukuk yüksek programları şöyledir:

-Uluslararası ve Avrupa Ticaret Hukuku, Arabuluculuk, Tahkim ve Enerji Hukuku Hukuk Yüksek Lisansı
- Sanat, Hukuk ve Ekonomi Yüksek Lisansı
- Enerji Hukuku, İşletme İdare ve Mevzuatı Yüksek Lisansı

2016-2017 akademik yılı yüksek lisans programlarımıza başvurular açık olup; eğitim programlarımız Ekim Ayı’nda başlayacaktır.

Üniversitemiz bünyesindeki yüksek lisans programlarına tam zamanlı olarak ayda iki kez hafta sonları (Cumartesi-Pazar) yahut yarı zamanlı olarak ayda bir hafta sonu (Cumartesi-Pazar) katılma imkanı mevcut olup; bir yıllık eğitim ücreti 4.000 Euro’dur.

Akademik başarıya bağlı olarak öğrencilerimize eğitim ücretinde ve konaklamada indirim sağlanmaktadır.

Başvuru formunu buradan indirebilirsiniz 

Üniversitemize kabul edilebilmek için yüksek lisans adaylarının tanınmış üniversitelerden iyi dereceyle mezun olmuş olmaları, çok iyi derecede İngilizce bilmeleri ve iki akademik referans sunmaları gerekmektedir.

Programlarımız için daha ayrıntılı bilgilere websitemizden ulaşabilirsiniz