Büyük Avukat Dayanışması, depremden etkilenen meslektaşlarımız için bağış kampanyası

ISPARTA BAROSU HİZMET BİNASI TÖRENLE AÇILDI

5748

Isparta Barosu Hizmet Binası, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, TBB Yönetim, Disiplin ve Denetleme Kurulu Üyeleri ve baro başkanlarının katıldığı törenle hizmete girdi.

Isparta Barosu Başkanı Av. Gökmen Hakkı Gökmenoğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen törene, TBB Başkanı Feyzioğlu ile birlikte Başkan Yardımcısı Av. Berra Besler, TBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Av. Erdal Sabri Güngör, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Gülcihan Türe, Av. E. Sabri Çepik, TBB Disiplin Kurulu Başkanı Av. Haşim Mısır ve Kurul Üyeleri Av. Ruhi Bacanlı, Av. Dilaver Erdoğan, Av. Ünal Dinç, Av. Faik Yıldız, TBB Denetleme Kurulu Üyeleri Av. Bülent Özaşcı, Av. Ayça Özok Ener ve Av. Cumhur Arıkan ile TBB Başkan Başdanışmanı Av. Zafer Köken katıldı. Törene çok sayıda baro başkanı ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi de katılarak Isparta Barosu'nu yalnız bırakmadı.

Törende kısa bir konuşma yapan TBB Başkanı Feyzioğlu, hukukun üstünlüğü mücadelesinde avukat, hakim, savcı ve tüm vatandaşlara büyük sorumluluk düştüğünü söyledi. Türkiye'nin duygusal olarak fay hatlarından bölündüğüne dikkat çeken Feyzioğlu, "Duygusal bir kopuşun tam ortasındayız. Oysa bu millet bir kopuş istemiyor. Türkiye'nin bugün en çok ihtiyacı olan lisanı konuşuyoruz. Tüm yargı camiası ile biz, bu ülkenin ihtiyaç duyduğu birleştirici paydayı taşıyoruz. Biz, bizi millet yapan değerleri yeniden keşfetmeli ve yeniden kucaklaşmalıyız" dedi.