İYİ PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI PROF. DR. ÜMİT ÖZDAĞ VE BERABERİNDEKİ HEYET, TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANI AV. METİN FEYZİOĞLU'NU ZİYARET ETTİ

4735

İYİ Parti başkanlık divanı üyelerinden ve milletvekillerinden oluşan heyet, Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. ümit özdağ başkanlığında Türkiye Barolar Birliği'ni ziyaret etti.

Basına kapalı olarak gerçekleşen ziyaret öncesinde açıklamalarda bulunan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Türkiye Barolar Birliği'ne ve barolara yönelik operasyonun sadece avukatların meselesi değil, tüm Türkiye'nin meselesi olduğunu belirterek, "Bu sebeple biz büyük Türk milletine emanetiz demiştik. Bu cümlemizin karşılığı olarak bu gün İYİ Parti heyeti Türkiye Barolar Birliği'ni şereflendirdiler" dedi.

TüRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ, TüRK MİLLETİNE EMANETTİR

Feyzioğlu şöyle devam etti:

"Türkiye Barolar Birliği ve barolara yönelik operasyon acaba kimin projesidir. Türkiye dünya basınında Afrin'de işgalci ve soykırımcı olarak tanıtılmaya başlanmıştır. Böyle bir ortamda 'Türkiye sivilleri canından aziz bilen ordusuyla meşru savunma harekatı yapmaktadır' diyen Türkiye Barolar Birliği'ni hedef alan operasyon acaba kimin operasyonudur?

Bu operasyonun arkasında Sayın Cumhurbaşkanının sarayına sızmış olan kripto FETö'cüler, kripto PKK'lılar ve yabancı istihbarat örgütlerinin ajanları vardır. Tüm bu ajanlar ve kriptolar Sayın Cumhurbaşkanını böyle bir projeye yönlendirmişlerdir. O zaman Sayın Cumhurbaşkanına düşen görev, devleti devlet gibi işletmek.

Türkiye Barolar Birliği'nin başındaki Türkiye kelimesini Türk milleti vermiştir ve bu kelime Türk milletinin yüreğine kazınmıştır. Türkiye Barolar Birliği Türk milletine emanettir."

YARGININ BAĞIMSIZ TEK PARçASI TBB'DİR

Daha sonra konuşan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ümit özdağ ise TBB'ye ve bağımsız yargıya yapılan saldırıya karşı dayanışmalarını ve desteklerini göstermek için böyle bir ziyaret gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Yargının bağımsız kalan ve Erdoğan'a direnen tek parçasının Türkiye Barolar Birliği olduğunu söyleyen özdağ, "Şimdi Türkiye Barolar Birliği'nin üzerine de amansız bir saldırı başlamıştır. Biz İYİ Parti olarak parlamenter demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü ve kuvvetler ayrılığını savunuyoruz ve sonuna kadar da savunacağız. Erdoğan'ın Türkiye Barolar Birliği'ne yaptığı bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz ve reddediyoruz. Türkiye Barolar Birliği'nin yok edilerek Türkiye'de baroların dernekleştirilmesi projesine şiddetle itiraz ediyoruz. Eğer Erdoğan bu projesinde başarılı olursa biliyoruz ki Türkiye'de avukatlık sistemi darmadağın olacak, dernekleşecek. Bundan en fazla istifade eden de PKK, FETö gibi terör örgütleri olacak" şeklinde konuştu.

BASIN AçIKLAMASI VİDEOSU İçİN TIKLAYINIZ