İYİ PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI PROF. DR. ÜMİT ÖZDAĞ VE BERABERİNDEKİ HEYET, TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANI AV. METİN FEYZİOĞLU'NU ZİYARET ETTİ

5063

İYİ Parti başkanlık divanı üyelerinden ve milletvekillerinden oluşan heyet, Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. ümit özdağ başkanlığında TÜRKİYE Barolar Birliği'ni ziyaret etti.

Basına kapalı olarak gerçekleşen ziyaret öncesinde açıklamalarda bulunan TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, TÜRKİYE Barolar Birliği'ne ve barolara yönelik operasyonun sadece avukatların meselesi değil, tüm TÜRKİYE'nin meselesi olduğunu belirterek, "Bu sebeple biz büyük Türk milletine emanetiz demiştik. Bu cümlemizin karşılığı olarak bu gün İYİ Parti heyeti TÜRKİYE Barolar Birliği'ni şereflendirdiler" dedi.

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ, TüRK MİLLETİNE EMANETTİR

Feyzioğlu şöyle devam etti:

"TÜRKİYE Barolar Birliği ve barolara yönelik operasyon acaba kimin projesidir. TÜRKİYE dünya basınında Afrin'de işgalci ve soykırımcı olarak tanıtılmaya başlanmıştır. Böyle bir ortamda 'TÜRKİYE sivilleri canından aziz bilen ordusuyla meşru savunma harekatı yapmaktadır' diyen TÜRKİYE Barolar Birliği'ni hedef alan operasyon acaba kimin operasyonudur?

Bu operasyonun arkasında Sayın Cumhurbaşkanının sarayına sızmış olan kripto FETö'cüler, kripto PKK'lılar ve yabancı istihbarat örgütlerinin ajanları vardır. Tüm bu ajanlar ve kriptolar Sayın Cumhurbaşkanını böyle bir projeye yönlendirmişlerdir. O zaman Sayın Cumhurbaşkanına düşen görev, devleti devlet gibi işletmek.

TÜRKİYE Barolar Birliği'nin başındaki TÜRKİYE kelimesini Türk milleti vermiştir ve bu kelime Türk milletinin yüreğine kazınmıştır. TÜRKİYE Barolar Birliği Türk milletine emanettir."

YARGININ BAĞIMSIZ TEK PARçASI TBB'DİR

Daha sonra konuşan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ümit özdağ ise TBB'ye ve bağımsız yargıya yapılan saldırıya karşı dayanışmalarını ve desteklerini göstermek için böyle bir ziyaret gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Yargının bağımsız kalan ve Erdoğan'a direnen tek parçasının TÜRKİYE Barolar Birliği olduğunu söyleyen özdağ, "Şimdi TÜRKİYE Barolar Birliği'nin üzerine de amansız bir saldırı başlamıştır. Biz İYİ Parti olarak parlamenter demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü ve kuvvetler ayrılığını savunuyoruz ve sonuna kadar da savunacağız. Erdoğan'ın TÜRKİYE Barolar Birliği'ne yaptığı bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz ve reddediyoruz. TÜRKİYE Barolar Birliği'nin yok edilerek TÜRKİYE'de baroların dernekleştirilmesi projesine şiddetle itiraz ediyoruz. Eğer Erdoğan bu projesinde başarılı olursa biliyoruz ki TÜRKİYE'de avukatlık sistemi darmadağın olacak, dernekleşecek. Bundan en fazla istifade eden de PKK, FETö gibi terör örgütleri olacak" şeklinde konuştu.

BASIN AçIKLAMASI VİDEOSU İçİN TIKLAYINIZ