KIBRIS TÜRK BAROLAR BİRLİĞİ VE KKTC BAROLARI HAYAT AĞACI PROJESİ EĞİTİMİNDE

6041
A

Türkiye Barolar Birliği’nde Düzenlenen Hayat Ağacı Projesi Eğitimine Katılan Kıbrıs Türk Barolar Birliği ve KKTC Baroları Heyeti, TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nu Ziyaret Etti

Türkiye Barolar Birliği tarafından madde bağımlılığı ile mücadele amacıyla yürütülen "Hayat Ağacı Projesi" kapsamında, 1-3 Mayıs 2015 tarihleri arasında, farklı alanlardan akademisyenlerin katkı sunduğu eğitim programı düzenlendi. Türkiye Barolar Birliği’nde düzenlenen eğitim programına katılan Kıbrıs Türk Barolar Birliği ve KKTC baroları heyeti, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nu ziyaret etti.

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ, KIBRIS TÜRK BAROLAR BİRLİĞİ İLE ÇALIŞMAKTAN GURUR DUYUYOR

Ziyarette konuşan TBB Başkanı Feyzioğlu, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ziyaretlerimde de hep söylediğim gibi Kıbrıs Türk Barolar Birliği bizim eşit ortağımızdır. Her zaman bununla gurur duyarız. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türkiye’nin kardeşidir. Kıbrıs Türklerini ve KKTC’yi kendi ayakları üzerinde durur hale getirmek kardeşlik vazifesidir. Vatanseverlik hamasetle olmaz; destekle ve kardeşini kucaklayarak olur. TBB bu noktada Kıbrıs Türk Barolar Birliği ile birlikte çalışmaktan gurur duymaktadır. Bizim de Kıbrıs Türk Barolar Birliği’nden öğreneceğimiz çok şey vardır” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ’NİN BİZİMLE OLAN DAYANIŞMASINDAN DOLAYI ÇOK MUTLUYUZ

Kıbrıs Türk Barolar Birliği Konsey Üyesi Av. Şifa Kırmızıgil, Girne Barosu Başkanı Av. Dervişe Günay Çerkez, Lefkoşa Barosu Başkanı Av. Arzu İzveren, Güzelyurt Barosu Başkanı Av. Zehra Delibaş ile 16 avukattan oluşan heyet adına konuşan Av. Şifa Kırmızıgil, Türkiye Barolar Birliği’nde bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi:

“Kıbrıs Türk Barolar Birliği ve KKTC baroları olarak burada bulunmaktan büyük mutluluk duymaktayız. Sayın Türkiye Barolar Birliği Başkanı’nın belirttiği gibi biz de kardeş ilişkisi içinde olmaktan ve Türkiye Barolar Birliği’nin bizimle olan dayanışmasından dolayı çok mutluyuz. Bu işbirliğimizin artarak devam edeceğine olan inancımız tam. TBB Başkanı’na teşekkürlerimizi sunuyoruz.”