KIBRIS TÜRK BAROLAR BİRLİĞİ YENİ BAŞKANI ESENDAĞLI, FEYZİOĞLU'NU ZİYARET ETTİ

5137

Kıbrıs Türk Barolar Birliği'nin yeni başkanı Av. Hasan Esendağlı ve beraberindeki heyet, TÜRKİYE Barolar Birliği (TBB) Başkanı Av. Metin Feyzioğlu'nu ziyaret etti.

Kıbrıs Türk Barolar Birliği Başkanı Av. Hasan Esendağlı beraberindeki Konsey üyesi Av. Ahmet Said Sayın ile birlikte TBB Başkanı Av. Metin Feyzioğlu'nu ziyaret etti. Ziyarette Kıbrıs Türk Barolar Birliği TüRK-AV Temsilcisi Av. Hasan özyiğit ile TÜRKİYE Barolar Birliği Genel Sekreteri Av. Sabiha Tekin, TÜRKİYE Barolar Birliği Sayman üyesi Av. Sabri Erdal Güngör ve TÜRKİYE Barolar Birliği Başkan Başdanışmanı Av. Zafer Köken hazır bulundu.

Ziyarette konuşan TBB Başkanı Feyzioğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Türk Barolar Birliği'nin 2 yıl önce kurdukları Türk Dili Konuşan ve Akraba ülkeler Avukatlık örgütleri Birliği (TüRK-AV) üyesi olduğunu söyleyerek, "Dünyadan izole edilmek istenen Kıbrıs Türk'ü, TÜRKİYE Barolar Birliği'nin kurucusu olduğu TüRK-AV'a üyedir. Bu önemli bir açılış ve çıkıştır. Sesimizi Türk dünyasına ve komşu ülkelere duyurma imkânıdır. Bizim Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne yaklaşımımız, gönül bağımız yavru vatan - ana vatan söyleminden çok farklıdır. Yavru vatan, ana vatan yoktur. Bir millet, iki devlet vardır. TÜRKİYE'deki biz avukatların, Kıbrıs'taki meslektaşlarımızdan, onların tecrübelerinden ve birliğimizden öğreneceği çok şey vardır. Eşitler arasında samimi, zihin arkasından başka hiçbir hesap kitap olmayan muhteşem dostluk ve işbirliği ilişkisidir" dedi.

Kıbrıs Türk Barolar Birliği Başkanlığı görevine yeni seçilen Av. Hasan Esendağlı ise "Biz hem TÜRKİYE Barolar Birliği ile olan ilişkimizi hem de bugün genel kuruluna davetli olduğumuz TüRK-AV organizasyonunu oldukça ciddiye alıyoruz. Bunun bizim için önemli bir açılım ve ciddi bir tecrübe kaynağı olduğunu değerlendiriyoruz. Benim ilişkilerin bu noktaya gelmesi ve açılarak, büyüyerek ilerlemesi konusundaki arzum Sayın Feyzioğlu'yla aynı noktadadır" diye konuştu.

Fotoğraflar


Fotoğraf 1

Fotoğraf 2

Fotoğraf 3

Fotoğraf 4

Fotoğraf 5

Fotoğraf 6

Fotoğraf 7

Fotoğraf 8

Fotoğraf 9

Fotoğraf 10

Fotoğraf 11

Fotoğraf 12