MARMARA VE EGE GENİŞLETİLMİŞ BARO BAŞKANLARI TOPLANTISI

4078
A

MARMARA VE EGE GENİŞLETİLMİŞ BARO BAŞKANLARI TOPLANTISI
ÇANAKKALE BAROSU’NUN EV SAHİPLİĞİNDE BOZCAADA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Çanakkale Barosu'nun ev sahipliğinde düzenlenen Marmara ve Ege Genişletilmiş Baro Başkanları Toplantısı, 29 Ağustos 2015 tarihinde, 22 baro başkanının katılımıyla Bozcaada’da gerçekleştirildi. Toplantıya, TBB Başkan Yardımcısı Av. Berra Besler, Sayman Üye Av. Sabri Erdal Güngör, Başkan Başdanışmanı Av. Zafer Köken ile 22 baro başkanı katıldı.

Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan'ın açış konuşması ile başlayan toplantı, TBB Başkan Yardımcısı Av. Berra Besler ve baro başkanlarının değerlendirmeleri ile devam etti.

Şarlan konuşmasında; yaptıkları son toplantıdan bu yana geçen 80 gün içinde ülkede yaşanan sorunlara ve gelinen duruma ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Şarlan, “Bozcaada’yı savunmak için kalesi, halkı ve adaleti savunmak için avukatlar vardır. Bozcaada savaşlara, avukatlar da mücadelelere tanıklık etmiştir” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan’ın ardından söz alan TBB Başkan Yardımcısı Av. Berra Besler, “Çanakkale’nin ev sahipliğinde buluşmak memnuniyet vericidir. Ülkenin belirlediği bir gündemle toplandık. Sorunları yaşıyoruz, görüyoruz ve hissediyoruz. Doğa, hukuk, bilim ve insan katlediliyor. Bunları kabul etmiyoruz. Türkiye’nin aydınları, hukukçuları olarak sorumluluğumuzun derecesi gittikçe artmaktadır. Bunun için bir şeyler yapmak zorundayız. Sorunlar her gün daha da artıyor ve bunlar ülkenin temelini sarsıyor” diye konuştu.

Toplantının ardından baro başkanlarının imzasıyla açıklanan sonuç bildirgesinde, terörle hukuk sınırları içinde mücadeleden taviz verilmemesi istendi.