MEMORIAL

2703

Yarışma Tarihleri

9 Kasım 2018

SAVUNMA KONUŞMALARINIZI BİZE GöNDERMEK İçİN SON GüN

Aralık Ortası 2018

FİNAL İçİN 10 AVUKATIN SEçİLMESİ

27 Ocak 2019

CAEN ANITINDA FİNAL YARIŞMASI

Memorial ve Caen Şehri ödülü: 8000 Avro

Caen Barosu ödülü: 4000 Avro

İzleyici ödülü: 4000 Avro

www.memorial-caen.com

avocats@memorial-caen.fr

 

Bazı Kurallar:

Madde 1: Yarışma vatandaşlığına, anadiline veya yaşına bakılmaksızın tüm avukatların katılımına açıktır.

Madde 3: Adaylar güncel olaylardan alınan ve gerekçesiyle haklı gösterilebilecek gerçek bir münferit insan hakları ihlali dosyası ile ilgili İngilizce veya Fransızca olarak bir savunma konuşması yazmalıdırlar. Güncel olaylardan alınacak bu dosyanın gerçek olduğu kanıtı kesin bir şekilde gereklidir (internet, gazete, vb.).

Madde 4: Yarışmanın 2019 versiyonunda organizatörler bir tema seçmeye karar vermiştir. Ressam ve poster tasarımcısı Norman Rockwell’in 2019 yaz döneminde Caen anıtında sergiye açılacak çalışmalarına bir gönderme olarak tema şu şekilde belirlenmiştir: temel özgürlükler

Madde 5:Yarışmanın hedefi 12 dakikalık bir savunma konuşması hazırlayıp bir jüri ve kamu önünde bu konuşmayı sunmaktır. Verilen süreyi aşmak aleyhte olacaktır.

Madde 12:İngilizce yazılan savunma metinleri Fransızcaya çevrilecektir. çeviri hizmeti profesyonel tercümanlar tarafından sağlanacak olup masrafları Mémorial’a aittir.

Madde 17: Adaylar, konularıyla (orijinalliği, dosyanın münferitliği) sundukları argümanların gücü, argümanlarının ikna ediciliği, hitabet yetenekleri ve zamana saygıları ile değerlendirileceklerdir.

Madde 19:Memorial de Caen yarışma finalistlerinin seyahat ve konaklamalarını düzenler ve öder (finalistler için ulaştırma, yemekler ve Caen de bir otelde 3 gece konaklama). Tüm diğer harcamalar, özellikle vize maliyetleri, havaalanı vergileri, sigorta ve ekstra otel konaklamaları finalistlere aittir.

Kaydınız için istenenler şu şekildedir:

  1. Savunma metninin taslağı (tüm metin değil).
  2. Jürinin konu ile ilgili olduğunu değerlendirebilmesi için 3 dakikalık bir video.
  3. Bir baroya kayıtlı olunduğunun ispatı.
  4. Dosya konusunun münferit ve gerçek bir dosya olduğunun kanıtı.