Pantheon-Sorbonne Üniversitesi

7006
A

Pantheon-Sorbonne Üniversitesi, Fransız ve Avrupa Hukuku üzerine lisansüstü programıyla ilgili Birliğimize bir yazı göndermiştir.

Söz konusu program, avukatlara ve hukukçulara veya yeni hukuk mezunlarına, akıcı Fransızca bilgisi olanlara yöneliktir.

Müfredat, üniversite profesörleri ve avukatlar tarafından tartışmaya ve davaların incelenmesine olanak veren küçük sınıflarda öğretilmektedir. Program, teori ve pratiği birleştirmekte ve Uluslararası Hukuk pratiğinin gereksinimlerine odaklanmaktadır.

Mart ayı sonuna yakın ödev bitiminde öğrenciler Fransız/Avrupa hukuk firmalarında veya kurumlarda Nisan’dan itibaren en az 3 ay tam zamanlı olarak staj yapacaklardır.

Gerekli sınavları başarıyla geçen öğrenciler yıl sonu Pantheon-Sorbonne Üniversitesinin yüksek lisans derecesine (L.L.M) sahip olacaklardır.

Program, Fransız yargı alanının dışında kalan hukuk mezunlarına açıktır. Katılımcıların yazılı ve sözlü Fransızca dil yeterliliği gerekmekle birlikte Pantheon-Sorbonne Üniversitesi yıl boyunca yoğun Hukuk Fransızcası dersi vermektedir.

Adaylar başvurularına göre değerlendirilecek ve Fransızca mülakatla seçilecektir. Başvurular 15 Haziran’a kadar posta yoluyla yapılabilir.

Dersler Eylül ayında başlamakta ve Haziran ayında bitmektedir. Eğitim ücreti 10.000 Euro olup, bu tutar kayıt ücreti, sağlık hizmetlerini ve ders materyallerini kapsamaktadır.

Broşürü görüntülemek için tıklayınız