SAYIN CUMHURBAŞKANINI SİYASİ PARTİ GÖZLÜKLERİNİ ÇIKARTIP, TÜRKİYE’YE MİLLİ GÖZLÜKLERLE BAKMAYA DAVET EDİYORUZ

12244

Basın Toplantısı Videosu İçin Tıklayınız

Bugün, Sayın Erdoğan’ın partisinin grup toplantısı sonrasında yaptığı ve TÜRKİYE Barolar Birliği’nin milli duruşunu sorgulayan açıklamalarını hayretle dinledik.

Bu açıklamaları parti genel başkanı olarak mı cumhurbaşkanı olarak mı yaptığını bilmiyoruz. Ancak kendisine çok açık bir davette bulunuyoruz. TÜRKİYE’ye siyasi partinizin gözlükleriyle bakmayı bırakınız. Anayasada ettiğiniz yeminin gereği olarak milli gözlüklerinizi takınız.

Sayın Cumhurbaşkanını anladığımız kadarıyla yine yanlış bilgilendirmişler. TÜRKİYE Barolar Birliği, büyük Türk Milleti’nin kalbinde en özel yerini çoktan almıştır. TÜRKİYE Barolar Birliği’nin her söylemi, her uyarısı, her duruşu, her zaman milli olmuştur.

Ancak Sayın Cumhurbaşkanı sadece kendisinin kullandığı kelimelerin kullanılmasını, sadece kendisinin kurduğu cümlelerin kurulmasını, sadece kendisi gibi düşünülmesini istemektedir.

Sayın Cumhurbaşkanı,

FETö, devletimizi ele geçirirken yaptığımız uyarılar mı milli değildi de dinlemediniz?

Kumpas davalarla Türk Silahlı Kuvvetleri’nin omurgası balyozlanırken verdiğimiz mücadele milli değil miydi ki karşı çıktınız?

Habur çadır mahkemesinde, pişman değiliz diyen teröristerler tahliye edilirken içimiz cayır cayır yanarak yaptığımız karşı çıkış mı milli değildi?

Açılım sürecinde “hiçbir devlet terör örgütü karşısında yenilmiş hissiyle masada oturamaz, hiçbir devlet milli ordusu yargısı tarafından esir alınmışken terörle mücadele edemez” çıkışımız mı milli değildi?

17-25 Aralık döneminde yolsuzlukla mücadele bir yana, yargı kullanılarak FETö savcılarının yaptığı bir yana diyerek FETö’nün en güçlü döneminde TÜRKİYE Cumhuriyeti Devleti’nin yanında dimdik durmamız mı milli değildi? Hatırlar mısınız o tarihte yanınızdaki pek çok kimse kaçacak yer aramıştı. Biz, Sayın Cumhurbaşkanı, hiçbir zaman o partiden veya bu partiden olmadık. Hiçbir zaman siz dahil kimsenin adamı olmadık. Biz her zaman Türk Milletinden ve TÜRKİYE Cumhuriyeti Devletinden yana taraf olduk.

Hendekler kazılırken, barikatlar dikilirken TÜRKİYE’yi uyarmadık mı Sayın Cumhurbaşkanı.

En sonunda olan bitenin farkına vardığınızda TÜRKİYE Cumhuriyeti Devletini insanlığa karşı suç işlemekle suçlamaya kalkışanlara karşı ülkemizi biz savunmadık mı Sayın Cumhurbaşkanı.

15 Temmuz gecesi Ankara semalarında daha uçaklar çarpışırken ve bugün etrafınızdaki pek çok kimse kim bilir nerede saklanmışken, darbe girişimine TÜRKİYE’nin 79 barosuyla birlikte biz karşı çıkmadık mı? Bazı batılı devletler 15 Temmuz’un bir kurgu olduğunu ileri sürmeye kalkıştığında tüm dünyada FETö gerçeğini ve 15 Temmuz’u TÜRKİYE Barolar Birliği anlattı Sayın Cumhurbaşkanı. Sizin ve partinizin emrindeki hiç kimsenin ve hiçbir kuruluşun bu konuda dünyada inandırıcılığınız yokken bu gerçekleri dünyaya biz kabul ettirdik Sayın Cumhurbaşkanı.

Fırat Kalkanı ve Afrin harekatlarının daha ilk saatlerinde TÜRKİYE’nin uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru savunma hakkını kullandığını dile getiren ve bunu gerekçeleriyle ortaya koyan TÜRKİYE Barolar Birliği’dir Sayın Cumhurbaşkanı. Zeytindalı Harekatının ilk gününde 103 bin avukatımızı temsilen biz Kilis’te sınırdaydık. Askerlerimizin yanındaydık, halkımızın yanındaydık…

Gayet açıktır ki, Sayın Cumhurbaşkanı yine yanlış bilgilendirilmiştir. TÜRKİYE Barolar Birliği’nin milli duruşu, Türk Milleti’nce bilinmektedir. TÜRKİYE Barolar Birliği’nin ismindeki “TÜRKİYE” kelimesini de tabelalardan “T.C.” harflerini sildikleri gibi silebileceklerini düşünenler, bizi Türk Milleti’nin kalbinden asla silemezler.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Basın Toplantısı Videosu İçin Tıklayınız