SOSYAL HİZMET GENÇLİK DERNEĞİ TARAFINDAN DÜZENLENEN ÇOCUK KORUMA KONGRESİ BAŞLADI

4984

Sosyal Hizmet Gençlik Derneği tarafından TÜRKİYE Barolar Birliği'nin ev sahipliğinde TBB Gençlik İletişim Birimi işbirliğinde gerçekleştirilen "Sosyal Hizmet Ulusal Gençlik Kongresi/çocuk Koruma Kongresi" başladı.

Kongrenin açış konuşmalarını, TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Av. Metin Feyzioğlu, Sosyal Hizmet Gençlik Derneği Genel Başkanı Ferhan özge Demir, Sosyal Hizmet Gençlik Derneği Kurucu Başkanı Yılma Gümüş, Sosyal Hizmet Federasyonu Onursal Başkanı Ufuk Coşkun ve Hacettepe üniversitesi Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kasım Karataş yaptı.

İlk olarak kürsüye gelen Sosyal Hizmet Gençlik Derneği Genel Başkanı Ferhan özge Demir desteklerinden dolayı TÜRKİYE Barolar Birliği ve çankaya Belediyesi'ne teşekkür ederek, "Burada yarınları ve umudu konuşacağız" dedi.

Derneğin Kurucu Başkanı Yılma Gümüş, "üç kişi ile yola çıktık, şu anda bin beş yüz kişiyiz. İlk kongremizi düzenliyoruz. Bize bu süreçte destek olan TÜRKİYE Barolar Birliği'ne teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.

Sosyal Hizmet Federasyonu Onursal Başkanı Ufuk Coşkun da konuşmasında, derneğin kuruluşu ve kongrenin organizasyon sürecini anlattı.

Hacettepe üniversitesi Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kasım Karataş, "ülkemiz her açıdan zor günler geçiriyor ama bir taraftan da çok önemli sosyal sorunlarla çevrelenmiş durumda. Atatürk'ün gösterdiği yoldan uzaklaşmayalım, bilimi rehber edinelim. Sorunlarımızı ancak böyle çözebiliriz" şeklinde konuştu.

çocuğun korunması meselesinin ciddi bir mesele olduğunun altını çizen Karataş, "TÜRKİYE'de yirmi milyonun üzerinde çocuk ve gencimiz var. TÜRKİYE çocuklarla ilgili çok ciddi sorunlar yaşıyor. Eğitim, sağlık gibi birçok sorunumuz var. Bu sorunların çözülmesinde devlete büyük görevler düşüyor. Milli eğitim, milli davadır. Yapmak zorundayız, yapacağız" dedi.

"Size bakıyorum TÜRKİYE'yi görüyorum. Gençler başaracak, TÜRKİYE başaracak" ifadeleriyle sözlerine başlayan TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Av. Metin Feyzioğlu, "Bir gün bile umutsuzluğa kapılmak yoktur. Milli mücadelenin kahramanları var arkanızda" dedi.

Gençlerin mutlaka dünyayla rekabet eder bilgilerle donatılması gerektiğini söyleyen Feyzioğlu, "Bir sosyal hizmet uzmanı dünyayı kurtarır. çünkü bir sosyal hizmet uzmanı bir çocuğu kurtarır. çocukların elinden tutup karanlığı aydınlık yaptınız mı? Yaptınız. Siz dünyayı değiştirecek olanlarsınız. Bu örgütlenme bu yüzden çok önemli. Yolunuz açık olsun" diye konuştu.

Son olarak kürsüye gelen Seferihisar çocuk Belediyesi 4.Dönem Belediye Başkanı Selin Ada ise, çocukların korunmasının katı kurallarla değil, böyle toplantılarla sağlanacağını vurguladı.

üç gün devam edecek kongre kapsamında; değişen eğitim sisteminin etkilerinden çocuk istismar ve ihmaline, madde ve davranış bağımlılığından çocuk yaşta evliliklere kadar pek çok konu tartışılacak.

Fotoğraflar


Fotoğraf 1

Fotoğraf 2

Fotoğraf 3

Fotoğraf 4

Fotoğraf 5

Fotoğraf 6

Fotoğraf 7

Fotoğraf 8

Fotoğraf 9

Fotoğraf 10

Fotoğraf 11

Fotoğraf 12