TABULAR YIKILDI

8622
A
“Ücret Karşılığı Birlikte Çalışan Avukatlar Yönergesi”ne Genç Avukatlardan Büyük Destek

2. Genç Avukatlar Kurultayı’ndan Türkiye Barolar Birliği “Ücret Karşılığı Birlikte Çalışan Avukatlar Yönergesi”ne büyük destek geldi.

Kurultaya katılan genç meslektaşlarımız, Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu’nca 09.09.2013 tarihinde kabul edilerek 01.10.2013 tarihinde yürürlüğe giren “Bir Avukat Yanında, Avukatlık Ortaklığında veya Avukatlık Bürosunda Ücret Karşılığı Birlikte Çalışan Avukatlar Yönergesi” ile işveren avukatlara karşı genç avukatların lehine bir düzenlemenin hayata geçirilmiş olduğunu bir bildiri ile açıkladılar.

Kurultaya katılan 42 baronun temsilcisi olan genç avukatların bildirisinde, “Çıkarılan düzenleme ile genç avukatlar mesleklerini başka avukatların yanında yürütürken kendilerini maddi ve manevi yönden daha özgür hissedecekler, sömürü karşısında Birliklerinin arkalarında olduklarını bileceklerdir” ifadesi kullanılarak şöyle dendi:

“İşte biz de tam bu yüzden, Birlik Başkanı Sayın Metin Feyzioğlu’na mesleğin geleceği genç avukatları koruduğu için, sömürüye karşı durduğu ve Türkiye Barolar Birliği’ni özlenilen layık yere taşıdığı için teşekkür ederiz. Kendilerinin sayesinde tabular yıkıldı ve o Yönerge ve tip sözleşme, Birlik Yönetim Kurulu tarafından kabul edilerek yürürlüğe girdi.

Bütün genç meslektaşlarım adına belirtmek isterim ki Size olan desteğimiz tamdır ve bu minvalde devam edecektir.”