TBB AVUKAT HAKLARI MERKEZİ YENİ YÖNETİMİ GÖREVE BAŞLADI

6826
A

Türkiye Barolar Birliği Avukat Hakları Merkezi yeni yönetimi, 29 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirdiği ilk toplantı ile göreve başladı.

TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu'nun katılımı ve TBB Yönetim Kurulu Üyesi Av. Gültekin Uzunalioğlu'nun başkanlığında gerçekleştirilen ilk toplantıda, Ankara Barosu'ndan Av. Buğcan Çankaya Başkan Yardımcılığına, İstanbul Barosu'ndan Av. Ramazan Çakmakcı Genel Sekreterliğe, Mersin Barosu'ndan Av. Şenol Yücesoy da Sayman üyeliğe oybirliği ile seçildi.

TBB AHM'nin yeni yürütme kurulunun diğer üyeleri ise şu isimlerden oluşuyor: Ordu Barosu üyesi Av. Attila Önal, İstanbul Barosu üyesi Av. Atilla Erdoğmuş, İzmir Barosu üyesi Av. Nilay Ertem Durlu, Samsun Barosu üyesi Av. Burhan Uyan, Giresun Barosu üyesi Av. Ahmet Köksal, Ankara Barosu üyesi Av. Hüseyin Aslan ve Ankara Barosu Av. Barış Bilgin Dilmen.

Toplantıda ayrıca, Arama Konferansı sonuçlarının rapora dönüştürülmesine ve Avukatlık Kanunu 35/A maddesi kapsamındaki uzlaştırma işlemlerine ilişkin Yönerge taslağının incelenmesine ve önerilerin oluşturulmasına karar verildi.

Bursa Barosu'nun görevi başında öldürülen avukatlara "şehit" unvanı verilmesine için yasal düzenleme yapılmasına ilişkin talebinin de görüşüldüğü toplantıda, konu hakkında TBB Hukuk Müşavirliğinin bir çalışma yapmasına karar verilerek başvuru ilgili birime yönlendirildi.

TBB AHM Yürütme Kurulunun ikinci toplantısını Kasım ayı başında yapılacak.