TBB, BAROLAR,AVUKATLAR VE BİNLERCE VATANDAŞ ATA’NIN HUZURUNDA BULUŞTU

6488
A

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ, BAROLAR, AVUKATLAR VE BİNLERCE VATANDAŞ HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ VE DEMOKRASİ İÇİN ATA’NIN HUZURUNDA BULUŞTU

Türkiye Barolar Birliği Yönetimi, baro başkanları, avukatlar, sivil toplum örgütü ve meslek örgütü temsilcileri ile vatandaşlar Türkiye Barolar Birliği’nde düzenlenen Adli Yıl Açılış Töreninin ardından Anıtkabir’de buluştu. TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ve baro başkanları öncülüğündeki avukatlar ile vatandaşlar ilk olarak Aslanlı Yolda yürüdü. Atatürk’ün mozolesine çelenk koyulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Heyet, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. TBB Başkanı Feyzioğlu, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Feyzioğlu deftere şu ifadeleri yazdı:

“Ülkemizin terörle kasıp kavrulduğu adalete duyulan güvenin her geçen gün azaldığı bir dönemde, avukatları yargının kurucu unsuru kabul etmekte direnen antidemokratik bir zihniyete tepki olarak Türkiye’nin bütün avukatları 2015-2016 adlı yılını Türk milleti ile birlikte açma kararı aldık. Bu karar çerçevesinde yetmiş yedi milyon vatandaşımızın hukuk devleti, demokrasi ve adalet paydasında kucaklaşabileceği inancımızı bir kez daha huzurunuzda tekrarlamak üzere ebedi istirahatgahınıza geldik. Türkiye Cumhuriyeti’ni yönetenlere tüm siyasetçilere ve elbette yurttaşlarımıza vermek istediğimiz mesaj çıkış yolunun Atatürk Cumhuriyeti’nin temel felsefesine doğru kavramak ve 21. yüzyıl ihtiyaçları çerçevesinde doğru uygulamak olduğudur. Evvelki günün, dünün ve bugünün doğru ve yanlış uygulamalardan dersler alarak, Cumhuriyet’in kurulduğu gün ki heyecanı yaşatarak aydınlık bir geleceği el ele kuracağımıza bir kez daha söz veriyoruz. Vatanımıza hizmet etmek namus borcumuzdur. Yolumuz akılcı, bilimci Atatürk yoludur.”

Fotoğraflar


Fotoğraf 1

Fotoğraf 2

Fotoğraf 3

Fotoğraf 4

Fotoğraf 5

Fotoğraf 6

Fotoğraf 7

Fotoğraf 8

Fotoğraf 9

Fotoğraf 10

Fotoğraf 11

Fotoğraf 12

Fotoğraf 13

Fotoğraf 14

Fotoğraf 15

Fotoğraf 16

Fotoğraf 17

Fotoğraf 18

Fotoğraf 19

Fotoğraf 20

Fotoğraf 21

Fotoğraf 22

Fotoğraf 23

Fotoğraf 24

Fotoğraf 25