TBB Başkan Yardımcısı Suiçmez: Bizler daha çok özgürlüğümüzü isteyeceğiz

1465

İstanbul Tuzla'da bir restoranda eski nişanlısı tarafından öldürülen meslektaşımız Avukat Dilara Yıldız için İstanbul Barosu önünde bir tören düzenlendi.

Törene Dilara Yıldız'ın ailesi, İstanbul Barosu Başkanı Av. Mehmet Durakoğlu, baroların temsilcileri ve çok sayıda meslektaşımız katıldı.

TÜRKİYE Barolar Birliği (TBB) Başkan Yardımcısı ve Trabzon Barosu Başkanı Av. Sibel Suiçmez, burada yaptığı konuşmada, “Acımız ve öfkemiz büyük. Sadece meslektaşımız Dilara’nın bir kadın cinayeti sonucu ölmesi nedeniyle değil, tüm TÜRKİYE’de kadınların öldürülmesi nedeniyle acımız ve öfkemiz büyük” dedi. Suiçmez, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Kimse biz kadınlardan değişmemizi beklemesin, değişecek olan bu devletin kurum kuruşları ve bu yanlış zihniyettir. Bizler daha çok özgürlüklerimizi isteyeceğiz, bunlardan geri adım atmamızı kimse bizden istemesin. Onları biz değiştireceğiz. Her gün öldürülen kadınlar var. TÜRKİYE’de artık cins kıyımı yaşanıyor, bir kez daha yetkililere sesleniyoruz: Haklarımızı geriye götürecek yasal düzenlemeleri yapmayı denemesinler. 6284 sayılı yasayı etkin ve eksizsiz biçimde uygulasınlar. İstanbul Sözleşmesinden vazgeçmediğimizi tekrar söylüyoruz.”


Haber ile ilgili Görseller

Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle