TBB BAŞKANI AV. PROF. DR. METİN FEYZİOĞLU, UĞRADIĞI SİLAHLI SALDIRIDA HAYATINI KAYBEDEN AVUKAT MEHMET NEZİR OKUR İÇİN SİİRT BAROSU'NA TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU

6164
A

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Av. Mehmet Nezir Okur için Siirt Barosu'na taziye ziyareti gerçekleştirdi.

Feyzioğlu'nu Siirt'te, Baro Başkanı Av. Mehmet Cemal Acar ve Bingöl Barosu Başkanı Av. Abdullah Alakuş ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. TBB Başkan Başdanışmanı Av. Zafer Köken'in de eşlik ettiği Feyzioğlu, önce Avukat Mehmet Nezir Okur'un ağabeyi Sait Okur'u ziyaret ederek başsağlığı dileklerinde bulundu; daha sonra Siirt Barosu'na geçerek buradaki avukatlarla kısa bir sohbet gerçekleştirdi. Siirt Barosu'nda kısa bir konuşma yapan Feyzioğlu, Avukat Nezir Okur'u kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek şunları söyledi:

SOSYAL TESİSE NEZİR OKUR ADI VERİLECEK

"Nezir kardeşimizin ruhu şad olsun. O bizim kardeşimiz evladımız yeğenimiz… 'Allah iyileri herhalde daha erken yanına çağırıyor' diye teselli bulmaya çalışıyoruz ancak bir yandan da Barolar Birliği olarak Nezir'in katilinin en ağır cezayı alması için hep birlikte mücadele edeceğimizi buradan bir kere daha ilan ediyorum. Bu vesile ile bu cinayetin aydınlanmasında katkısı olan emniyet teşkilatına ve başsavcılığımıza teşekkür ediyorum. Siirt Barosu Başkanımız şahsında tüm Siirtlilere ve meslektaşlarımıza ayrı ayrı başsağlığı diliyorum. Davanın kısa sürede açılacağını düşünüyoruz. İlk celseden itibaren büyük bir katılım göstereceğiz ve birlikteliğimizi bir kez daha sergileyeceğiz. Siirt Baromuza bir sosyal tesis kazandırmak bizim dönemimizde bize nasip olur diye umut ediyorum ve o sosyal tesisin de adını Nezir kardeşimin ismini vereceğiz ve anısını son sonsuza dek yaşatacağız."