TBB BAŞKANI FEYZİOĞLU, MAHMUT ESAT BOZKURT'U ANMA TÖRENİNE KATILDI

4890

TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Aydın Barosu, Kuşadası Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Aydın şubelerinin, Mahmut Esat Bozkurt'un ölümünün 74. yıldönümü nedeniyle ortaklaşa düzenlediği konferansa katıldı.

Konferansta bir konuşma yapan TBB Başkanı Feyzioğlu, Mustafa Kemal Atatürk'ün yakın çalışma arkadaşlarından olan Bozkurt'un yaşamı boyunca vatana hizmet ettiğini vatan hudutlarından fikir hudutlarına kadar her cephede dövüştüğünü belirtti.

"Mahmut Esat Bozkurt, kısa ama çok yoğun yaşamını vatanına ve milletine adadı" diyen Feyzioğlu, "Onu anlamak için doğduğu, gençliğini yaşadığı çağı bilmek lazım. Bugünün şartları ile Mahmut Esat Bozkurt'un cümlelerini değerlendirmeye çalışmak çok kolaycılık olur. Onu anlayamayız, hatta yanlış anlarız" ifadelerini kullandı.

Feyzioğlu sözlerini şöyle sonlandırdı:

"Mustafa Kemal Atatürk'ün ışıklı yolunda yorulmak bilmeden yürüyen sizleri bir kez daha saygıyla selamlıyorum. Mahmut Esat Bozkurt'un heyecanıyla, ruhuyla ve vatan aşkıyla o ışıklı yolda yürümeye devam eden on milyonlar adına diyorum ki, TÜRKİYE Cumhuriyeti çağdaş uygarlık düzeyinin de üzerine çıkacaktır. TÜRKİYE Cumhuriyeti, sonsuza dek yaşayacaktır."

Konferans öncesinde Mahmut Esat Bozkurt'un kabri başında düzenlenen törene katılan Feyzioğlu, daha sonra Kuşadası Belediye Başkanı özer Kayalı'yı makamında ziyaret etti.

TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu'nun konuşmasının tamamı için tıklayınız

 

Fotoğraflar


Fotoğraf 1

Fotoğraf 2

Fotoğraf 3

Fotoğraf 4

Fotoğraf 5

Fotoğraf 6

Fotoğraf 7

Fotoğraf 8

Fotoğraf 9

Fotoğraf 10

Fotoğraf 11

Fotoğraf 12

Fotoğraf 13

Fotoğraf 14

Fotoğraf 15

Fotoğraf 16

Fotoğraf 17