TBB BAŞKANI FEYZİOĞLU, SOMA 301 DERNEĞİ'NİN AÇILIŞINA KATILDI

2690

"DİLEĞİMİZ, AKHİSAR'DAKİ MAHKEMEDE 301 MADENCİMİZ İçİN ADALETE ULAŞMAKTIR"

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Soma'da şehit olan 301 madencinin yakınları tarafından kurulan Soma 301 Derneği'nin açılışına katıldı.

Açılış öncesinde maden şehidi yakınları ve Manisa Barosu Başkanı Av. Ali Arslan ile birlikte bir basın toplantısı gerçekleştiren Feyzioğlu, Soma davasını değerlendirdi, madencilerin çocuklarının eğitimlerine destek sağlamak amacıyla hazırlanan 'Yeryüzünden Mektuplar' adlı kitap hakkında bilgi verdi. 

Soma'da çok büyük acılar yaşandığını belirten Feyzioğlu, "Adalet ağırdır, bir miktar aksaktır ama sonunda biz bunu kazanacağız. Ben buna güveniyorum." dedi.

Manisa Barosu ve Türkiye Barolar Birliği olarak işin içinde olacaklarını, adalete elbette er ya da geç ulaşacaklarını vurgulayan Feyzioğlu, "Dileğimiz, Akhisar'daki mahkemede 301 madencimiz için adalete ulaşmamızdır. Akhisar'da ulaşmak için sonuna kadar takip ediyoruz. Olmadı istinaf mahkemesi, olmadı temyiz mahkemesi… Bu işin en sonuna kadar takip edeceğimize söz veriyorum" ifadelerini kullandı.

Feyzioğlu, 'Yeryüzünden Mektuplar' adlı kitap hakkında ise şu ifadeleri kullandı:

"'Yeryüzünden mektuplar' buradaki benim maden şehidi yakınları olan ailem yazdı. Kitabın yazarı onlar. Bunun ön müjdesini veriyorum sizlere. Her biri kaybettikleri canlarına hislerini yazdılar. çok yakında kitabı göstererek müjdesini vereceğiz. 2 bin adet basıldı. O kitabın tüm geliriyle maden şehidi evlatlarımız daha da güzel okuyacaklar. üniversite okuyacaklar, yüksek lisans yapacaklar. Babaları cennetten onları seyrederken bir kez daha gurur duyacak. 301 adıyla kurduğumuz derneğimizin amacı da bu. Biz bu derneği desteklemeyi görev biliyoruz."

Toplantının ardından, "Soma 301 Madenciler Sosyal Yardımlaşma Derneği"nin açılışına katılan Feyzioğlu, daha sonra Soma Maden Şehitliği'ni ziyaret ederek, şehit madencilerin kabri başında dua etti.

Fotoğraflar


Fotoğraf 1

Fotoğraf 2

Fotoğraf 3

Fotoğraf 4

Fotoğraf 5

Fotoğraf 6

Fotoğraf 7

Fotoğraf 8

Fotoğraf 9

Fotoğraf 10

Fotoğraf 11

Fotoğraf 12

Fotoğraf 13

Fotoğraf 14

Fotoğraf 15