TBB BAŞKANI SAĞKAN, KASTAMONU BAROSU’NDA MESLEKTE 40. VE 50. YILINI DOLDURAN AVUKATLARA PLAKET TAKDİM ETTİ

629

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Av. R. Erinç Sağkan, Kastamonu Barosu’nda, meslekte 40. ve 50. yılını dolduran avukatlara TBB adına plaket takdim etti.

Kastamonu Barosu Başkanı Av. Özgür Demir ve Yönetim Kurulu üyelerinin ev sahipliğindeki törene meslektaşların yanı sıra Kastamonu Milletvekilleri Serap Ekmekçi ve Halil Uluay ile Belediye Başkanı Hasan Baltacı da katıldı.

Törende bir konuşma yapan Birlik Başkanı Sağkan, “Bugün burada Türkiye’de 40-50 yıldır avukatlık mesleğini yapan, vatandaşlarımızın adalete erişimi için mücadele ederken aynı zamanda hukukun üstünlüğü, yargı bağımsızlığı ve insan hakları mücadelesi veren çok kıymetli meslek üstatlarımız var. Bu ülkede avukatlık yapmaya devam ettikçe, değerli meslek ustalarımızın bizlere öğrettiği şekilde yurttaşlarımızın hak ve özgürlüklerini hakkıyla savunma mücadelesine devam edeceğiz” diyerek meslek üstatlarına şükranlarını sundu.

Daha sonra Birlik Başkanı Sağkan ve Kastamonu Barosu Başkanı Demir, meslekte 40. ve 50. yılını dolduran avukatlara berat ve madalyalarını takdim etti.


Haber ile ilgili Görseller

Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle