TBB HAYAT AĞACI PROJESİ ESKİŞEHİR'DE TANITILDI

3204
A

Türkiye Barolar Birliği tarafından madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında başlatılan "Hayat Ağacı Projesi" Eskişehir'de tanıtıldı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Hayat Ağacı Projesi tanıtım toplantısına TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Tepebaşı Belediyesi Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehir Barosu Başkanı Av. Rıza Öztekin, Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ve velileriyle birlikte yüzlerce öğrenci katıldı.

Toplantıda konuşan TBB Başkanı Feyzioğlu, Hayat Ağacı Projesi ve uygulaması hakkında bilgi verdi. Projenin uyuşturucu ile mücadelede farkındalık yaratmayı amaçladığını belirten Feyzioğlu şunları söyledi:

AMAÇ FARKINDALIK YARATMAK

Uyuşturucuyla mücadele, her vatandaşın, her kurumun, her sivil toplum örgütünün öncelikli görevleri içerisindedir. Bu çerçevede, barolarla birlikte, uyuşturucuyla mücadelede farkındalık yaratmak ve uyuşturucu müptelalarının ihtiyaç duydukları tedaviyi alabilmeleri için güvenli bir köprü oluşturmak üzere taşın altına elimizi soktuk. Hep birlikte olursak başaracağımıza inanıyoruz. Bu proje her türlü siyasi parti kaygısının üzerinde, tamamen gençler için, çocuklarımız için, milletimiz için bir projedir.

BÜYÜKERŞEN SÖZ İSTEDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen da yaptığı konuşmada, "Aman çocuklar, aman genç arkadaşlar, aman anne-babalar uyanık olunuz. Sizler bu dünya için hayırlı işler yapmaya hazır ve yetenekli kimselersiniz. Kendini koruyun. Hiçbir maddeye bağımlı ve esir olmayın" dedi ve salondaki çocuklardan uyuşturucu kullanmayacaklarına dair söz istedi.

Tanıtım toplantısı protokol konuşmalarının ardından "Sadece Hayır de, Yaşamı Keşfet" adlı tiyatro gösterisi ile sona erdi.